Letní tábor na ještědských pláních

Publikováno: 2. 9. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Letní tábor na ještědských pláních
© Foto: Lenka Procházková

Druhý srpnový týden jsme vyrazili na čtyřdenní pobytový tábor směr ještědské pláně. Výjezdu se účastnily děti z individuálního doučování a volnočasového klubu. Skupinka byla záměrně menší, abychom na sebe měli více času a energie, mohli si povídat a poznávat se. 

V pondělí, hned po příjezdu do Liberce, nás čekal adrenalin v podobě cesty kabinovou lanovkou na Ještěd, pro mnohé to byl první takový zážitek. Z Ještědu pak menší procházka lesem k chatě, kde jsme byli ubytovaní. Odpoledne jsme strávili seznamovacími hrami inspirovanými cirkusovou pedagogikou. A večer si pochutnali na ovocných knedlících s borůvkami, tvarohem a smetanou, mňam!Úterý bylo našlápnuté hned od samého rána. Vypravili jsme se na cestu do Lanového parku v Bedřichově. Děti si tu vyzkoušely různé lanové překážky.A některé dokonce i umělou horolezeckou stěnu.Nejodvážnější se pak na blízkém koupališti osvěžily v poměrně studené vodě. Aktivity děti hodně stmelily a začala se tvořit konzistentní fajn partička. Odpoledne už jsme byli všichni dost unavení. Byla před námi ale ještě cesta zpátky na chatu, tentokrát sedačkovou lanovkou, ze které byl parádní výhled na lesy pod námi. No a večer pak už jen pár her pro neúnavné a pro ostatní zasloužený odpočinek.Středeční dopoledne jsme strávili výletem do nedalekého Nového pralesa. Po vstupu do ohrazené plochy pralesa jsme si mohli prohlédnout původní dřeviny jako třeba jedle, buky a jasany a z naučných tabulí se dozvědět o tom, co to vlastně takový prales je a jak vzniká. Posvačili jsme na krásné luční vyhlídce a zamířili zpátky na naši základnu. Po obědě na děti čekala honba za pokladem a další hry. K večeru jsme společně nanosili dřevo na oheň a užívali si pravou tábornickou atmosféru se špekáčky a opékaným chlebem. Jako hřeb večera byla pro děti připravená bojovka a podařilo se nám dokonce spatřit i pár padajících Perseid.Ve čtvrtek ráno už jsme se museli bohužel sbalit a vydat se pomaličku na cestu zpátky do Prahy. Předtím jsme ale ještě stihli luxusní pizza piknik v Liberci a návštěvu IQparku, kde se vyřádili jak děti, tak dospělí. Všem zúčastněným moc děkujeme za milou atmosféru a budeme se těšit zase příští rok.

Tábor byl podpořen i ze dvou evropských projektů z operačních programů Zaměstnanost (projekt "Dítě a rodina: Pilot programu", r.č.: CZ.03.2.X/0.0/0.0/18_095/0011263) a Praha - pól růstu (projekt "Má komunita, mí lidé II.", r.č.: CZ.07.3.63/0.0/0.0/20_077/0001741). Moc děkujeme za podporu!!
Autor: Barbora Kardová

Související články