Libor Malý nominován na cenu Via Bona

Publikováno: 13. 3. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Libor Malý nominován na cenu Via Bona
© Via Bona

Pomáhá proti předluženosti Čechů a propaguje nový směr „ekonomiky daru“

Poté, co Libor Malý prodal svou úspěšnou společnost, provozující Jobs.cz a Práce.cz, věnoval nějaký čas především sobě a svému duchovnímu rozvoji. Do společenského dění se vrátil tím, že začal

realizovat a podporovat neziskové projekty a organizace, jež mají ambici přinést celosvětovou celospolečenskou pozitivní změnu.

Libor Malý byl nominován za jeho několikaletou podporu organizace Člověk v tísni. V roce 2010 podpořil sbírku SOS Tibet a později financoval i pomoc obětem konfliktu v Barmě. Po setkání s dívkou, které během náročné léčby rakoviny narostly dluhy vedoucí až k exekuci, se vrhl do boje proti dluhovému byznysu. Od roku 2014 se díky jeho finanční podpoře podařilo Člověku v tísni napravit řadu nemorálních zákonů a uspořit českým domácnostem přes 10 miliard Kč ročně. V současné době se zasazuje za změnu zákona o dětských dlužnících, lepší pravidla o oddlužení a pomáhá založit linku pomoci.

Organizací Adato Paradigma byl Libor Malý nominován za podporu sociální sítě Hearth.net, která je postavena na myšlence, že ekonomika daru je jedním z pilířů udržitelnosti rozvoje společnosti. Libor Malý se drží přesvědčení, že štědrý a laskavý přístup k životu a ostatním lidem zvýší kvalitu života nás všech, čímž je obrovskou inspirací i lidem kolem sebe. Skrze unikátní štědrou sociální síť Hearth.net již proběhlo bezmála 38 000 darů a přání a do projektu se zapojilo více než 17 300 lidí. Vedle těchto aktivit věnuje na dobročinné účely každoročně přes 20 milionů korun.

Nominovali: Tomáš Vyhnálek, Lenka Melicharová

Více o nominaci Libora Malého příběhy ostatních nominovaných.

Více o cenách Via Bona se dočtete ZDE.

Autor: cenaviabona.cz

Související články