Lidé pobírající dávky jsou pronásledování hodná kořist exekutorů

Publikováno: 16. 8. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Sídlo kanceláře karlovarské pobočky ČvT, o. p. s. v Sokolově
© Martin Fülöp

Tak jako každý lovec i exekutor pronásleduje svoji kořist, dokud ji neuloví nebo neuštve do úplného vyčerpání. Přestože trh práce přetéká nabídkami práce, stále zůstává nemalá skupina jedinců, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnatelní. Často z důvodu špatného zdravotního stavu nebo odlišného původu než většinová populace. Tito mnohdy padají (pravda nejednou svým neuváženým rozhodnutím) do dluhové pasti, ze které si vlastními silami nejsou schopni pomoci.

Soudní exekutoři vedoucí exekuce mohou být zapomětliví a jejich zaměstnanci nepozorní, avšak záznam v databázi se pohlídá sám, ale sám se jen tak nesmaže. Mnozí dlužníci hrají často ,,mrtvého brouka“ v domnění, že svojí lhostejností exekutora otráví, tak to bohužel není a nikdy nebude. Nebo posílají drobné částky, které jsou nedostačující, ale nevratné (tedy pro exekutory stále zajímavé a lepší než nic).

Jak se zachovat správně?
Ve chvíli kdy převezmete dopis o nějaké dlužné částce, uhraďte ji nebo reagujte a komunikujte s protistranou. Nenechte mnohdy malý problém přerůst ve větší a nezadělejte si na život plný neklidu pro dluhy. Pokud si nejste jistí správným postupem pří komunikaci se zaměstnanci věřitelů nebo exekutorů vyhledejte pomoc odborníků. Můžete využít také služeb neziskových organizací v sociální oblasti, které nabízejí bezplatnou službu.

V případě potřeby můžete vyhledat službu terénního pracovníka organizace Člověk v tísni, o.p.s. na adrese: Gagarinova 1934, 356 05, Sokolov nebo ho kontaktovat na telefonním čísle ve všední dny od 08:30 do 17:00.
Fülöp Martin – tel.: +420 739 220 248

Služba terénní programy je financována z prostředků Karlovarského kraje.

Autor: Martin Fülöp, Terénní pracovník, Sokolov

Související články