Loni jsem se psychicky zhroutil, nyní mohu opět dýchat

Publikováno: 9. 4. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Loni jsem se psychicky zhroutil, nyní mohu opět dýchat
© Foto: Alan Djurovič

Zhruba před rokem se pan Zdeněk po návštěvě exekutora psychicky zhroutil. Ze svých dlouhodobých dluhů neviděl cestu ven a psychický nátlak již neunesl. Oslovil tedy následně o pomoc naši dluhovou poradnu v Ústí nad Labem. Dnes o poznání spokojenější a jak říká, může opět volně dýchat. Zbývá mu doplatit už jen poslední splátku a dluhy budou pryč.

Po mnoha letech, během kterých se snažil pan Zdeněk splácet své dluhy, ho navštívil v jeho domově exekutor, jenž mu zabavil část majetku. Tato událost byla pro něj i jeho rodinu velice nepříjemná. Pocit, že svým jednáním ohrozil vlastně celou rodinu, byl pro pana Zdeňka zdrcující. Rozhodl se proto, že potřebuje odbornou pomoc, a proto nás oslovil. Začala tak dlouhodobá a intenzivní spolupráce, během níž byl pan Zdeněk velice aktivní a byl odhodlán svůj problém opravdu řešit.

Dluhů bylo ve výsledku zjištěno ještě více, než se prvně zdálo. V první fázi se tak bylo potřeba dopátrat, kde všude se dluží a jaká je výše jednotlivých dluhů. Pan Zdeněk na tom v této době nebyl stále psychicky příliš dobře a mnoho optimismu pro budoucí vývoj nesdílel. Následně začala komunikace s původními věřiteli a exekutory, neboť tři dluhy byli již v exekuci. Celková výše dluhu naštěstí nebyla tak vysoká, jak se ze začátku pan Zdeněk obával.

Nejprve byl z jeho strany zájem především o insolvenci, o které slyšel ve zprávách, ale po důkladném zmapování jeho situace se s poradcem dohodli na jiném optimálním způsobu řešení. Zhruba po roce spolupráce, kdy pan Zdeněk začal naplno svůj problém řešit, je nyní v úplně jiné situaci. Zbývá mu doplatit již jen poslední splátka a pak bude poprvé po mnoha letech opět bez dluhů. Samozřejmě v poslední době jsme kvůli koronaviru v kontaktu jen telefonicky.

 Zpětně vzpomíná pan Zdeněk na návštěvu exekutora a své zhroucení jako na dno, ze kterého se odrazil, a dnes tak se svojí rodinou mohou opět plánovat řadu věcí, na které budou mít nyní již dostatek financí, neboť již nepůjdou všechny volné peníze do rukou exekutorů.

Autor: Alan Djurovič, protidluhový poradce

Související články