"Mám ráda pocit, že jsem někomu opravdu pomohla."

Publikováno: 31. 1. 2017 Doba čtení: 2 minuty
© Tomáš Morávek

V rámci rubriky "Kdo jsem" si budeme postupně představovat členy naší Kladenské pobočky Člověka v tísni. Další pracovnice, která se nám dnes představí, je pracovnice SASu, Angelika Sztojková.

Ahooooj, na začátek se našim čtenářům prosím představ.
Ahoj, jmenuji se Angelika Sztojková. Bydlím se svým přítelem a s 2 ročním synem v Libušíně. Rodina je pro mě velmi důležitá..

Jaká je tvá pracovní pozice u Člověka v tísni a jak dlouho se jí věnuješ?
V ČvT pracuji od loňského února, skoro třičtvrtě roku jsem pracovala jako asistentka v předškolním klubu, od října jsem pracovníkem sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (zkráceně SAS).

Co tvá práce obnáší?
Služba SAS je určena rodinám s dětmi, nacházejícím se dlouhodobě v obtížné životní situaci, kterou rodiče nedokážou sami bez pomoci překonat a to buďto z důvodu materiálních a ekonomických (dluhy, ohrožení ztrátou bydlení), nebo z důvodu odlišného životního stylu, odlišného stylu výchovy dětí, nebo z důvodu nestabilního zázemí rodiny (výchovných a vztahových problémů v rodině). Cílem je dosáhnout toho, aby rodina byla samostatně schopná zvládat problémy každodenního života a zajistit tak svým dětem, v rámci svých možností, odpovídající prostředí k jejich vývoji.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?
Můj pracovní den vypadá asi takto: ráno vyřídím nějaké telefonáty, často se ráno radím s kolegy na postupu řešení daného problému - tuto práci nedělám zas tak dlouho, a tak si ráda vyslechnu názor a radu zkušenějšího. Poté vyrážím do rodin. Rodiny se kterými pracuji, mají odlišné problémy. S jednou rodinou jdu např. vyřizovat dávky na ÚP, s druhou pracuji na motivaci k dokončení povinné školní docházky, apod.

Baví tě tahle práce?
Pochopitelně, že baví (se smíchem). Mám ráda pocit, že jsem někomu opravdu pomohla, třeba jen prostou odpovědí na dotaz, se kterým si neví rady.

Co děláš, když neděláš?
Když nedělám, tak trávím veškerý čas s rodinou a přáteli. Nejraději se věnuji svému dítěti. Jinak mám ráda hudbu, tanec, procházky

Nyní máš možnost vzkázat všem čtenářům/klientům/fanouškům cokoli, co to bude?
Přeji všem čtenářům, aby v životě našli nějakou tu berličku, o kterou se mohou opřít!

Autor: Angelika Sztojková, Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi (SAS)