MEZINÁRODNÍ WORKCAMP

Publikováno: 23. 7. 2014 Doba čtení: 1 minuta
MEZINÁRODNÍ WORKCAMP
© Foto:

Do ústeckých Předlic, krásnobřezenského Nového světa a do Mojžíře zavítá již popatnácté 8 mladých lidí z celého světa. Pod vedením dvou českých vedoucích budou od 20. 7. do 3. 8. připravovat prázdninový program pro děti.

Mezinárodní workcamp pořádá společnost Člověk v tísni, o.p.s. ve spolupráci s organizací INEX – SDA. Letos přijeli dobrovolníci z Turecka, Francie, Nizozemí, Španělska, Taiwanu, Itálie a Mexika. Během čtrnácti prázdninových dní uspořádají dětské dny v zámeckém parku v Krásném Březně, na mojžířském sídlišti a v Nových Předlicích.

„Účast na workcampu je pro mne jedinečná příležitost jak poznat cizí zemi i jinak, než jako běžný turista“, říká dvacetiletá Chen Szu-Ting z Taiwanu.

S dětmi půjdou na výlet na zříceninu Blansko a budou lézt v tiských skalách. Pomohou s drobnými úpravami v předškolním klubu Stonožka v Mojžíři a v nízkoprahovém klubu Nový svět v Matiční, kde také přespávají. Na závěr svého pobytu pak společně s mladými lidmi z klubu MIXer pomohou namalovat nové lavičky na Školním náměstí v Předlicích.

Realizaci 15. Ročníku mezinárodního dobrovolnického workcampu v Ústí nad Labem podpořili: NROS – Pomozte dětem! v rámci projektu Hurá do klubu

Autor: Vít Kučera