Mezinárodní workcamp 2015

Publikováno: 22. 7. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Mezinárodní workcamp 2015
© Foto:

Do ústeckých Předlic zavítá v druhé polovině července 8 mladých lidí z celého světa. Pod vedením dvou českých vedoucích budou od 19. 7. do 2. 8. připravovat prázdninový program pro místní děti a mládež v rámci šestnáctého ročníku mezinárodního workcampu.

Mezinárodní workcamp pořádá společnost Člověk v tísni, o.p.s. ve spolupráci s organizací INEX – SDA. Letos přijedou dobrovolníci ze Španělska, Ruska, Číny, Portugalska a Itálie. Během čtrnácti prázdninových dní uspořádají několik volnočasových aktivit pro místní děti a ve spolupráci s mladými lidmi budou zajímavým a neotřelým způsobem zkrášlovat veřejná prostranství.

Zheng Tianyi z Číny napsala organizátorům v motivačním dopise: „Na workcamp se moc těším. Doufám, že budu moci využít svých znalostí z elektroinženýrství, což je obor, který studuji na Pekingské Univerzitě.“ 

„S dětmi a mladými z Předlic společně absolvujeme i několik výletů po okolí Ústí nad Labem, na zříceninu Blansko, vodopády, vyhlídky. V případě příznivého počasí vyzkoušíme koupání na Miladě. Všichni zahraniční dobrovolníci s vedoucími budou ubytovaní v našem domě v Předlicích v Hrbovické ulici u kostela. A vařit si budeme také společně,“ dodala vedoucí workcampu Jana Chroustovská.

16. ročník mezinárodního dobrovolnického workcampu v Ústí nad Labem byl podpořen v rámci programu Zdravé město a místní Agenda 21 pro rok 2015.

 

kontakt:

Jana Chroustovská, vedoucí workcampu, tel.: 734 428 391, email: janachroustovska@clovekvtisni.cz

Vít Kučera, ředitel ústecké pobočky ČvT, tel.: 777 787 938, email: vit.kucera@clovekvtisni.cz 

 

 

Autor: Vít Kučera