Michlovka 2023 – zážitkový kurz pro děti z Plzeňského kraje. Pro některé jediné prázdninové dobrodružství mimo domov

Publikováno: 23. 8. 2023 Doba čtení: 2 minuty
Michlovka 2023 – zážitkový kurz pro děti z Plzeňského kraje. Pro některé jediné prázdninové dobrodružství mimo domov
© Foto: ČvT

V srpnu jsme již tradičně vyrazili na čtyři dny do šumavské přírody v okolí Michlovy Huti u Vimperka. Zážitkového kurzu zaměřeného na osobnostně sociální rozvoj se zúčastnilo celkem dvaadvacet dětí z různých částí Plzeňského kraje a sedm dospělých. Pro některé z dětí to bylo jejich jediné prázdninové dobrodružství mimo domov.

Celá pobytová akce se nesla v duchu Survivors – týmy si vymyslely jméno, vytvořily vlajku a vlastní pokřik. „Hej, hej, hej, červený kotvy jsou nej“ se neslo daleko od farmy Michlovky, která nám skýtala již po osmé zázemí pro pobyt. 

Účastníci kurzu pracovali na posilování samostatnosti i týmové spolupráce, dozvěděli se, jak čelit některým nástrahám přírody, získali nové znalosti, trénovali mrštnost, fyzickou zdatnost, zručnost a kreativitu.

Vedoucí se zaměřovali na poznání a vyzdvihnutí silných stránek každého jedince, na reflexi prožitků a zprostředkování příjemných letních chvil ve vrstevnickém kolektivu mimo domácí prostředí.

Na konci „tábora“ jsme se vypravili na místo, kam každý rok ukrýváme vzpomínky a zážitky z kurzu. V loňském roce jsme bohužel přišli o truhlu, která byla na tajném místě zakopána již 8 let – příroda se postarala o její rozklad během covidových roků, kdy jsme nebyli na místě přítomni. Proto jsme letos ukládali novou truhlu a příští rok se účastníci kurzu mohou těšit na to, co jim tam ti letošní zanechali.  

Přejeme hezký zbytek léta všem a za rok na Michlovce!

Zážitkový kurz mohl proběhnout díky finanční podpoře OPZ+ „Projekt SKOK – Síťování – Komunita – Odpovědnost – Kompetence – Plzeňsko je spolufinancován Evropskou unií“; projektu Daleko hleď 2023 financovaný Ministerstvem vnitra a Plzeňským krajem; sbírky Lepší škola, Člověk v tísni.

Za finanční podporu děkujeme. 

Autor: Miroslava Haplová

Související články