Místo dárků exekuce? Poradíme Vám, jak na dluhy…

Publikováno: 19. 11. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Místo dárků exekuce?  Poradíme Vám, jak na dluhy…
©

Máte problém s dluhy? Chcete podat návrh na osobní oddlužení? Potřebujete vědět, jaká je výše exekučně nezabavitelného minima? Chcete se bránit proti neoprávněné exekuci? Na tyto i další otázky vám odpoví pracovníci olomoucké pobočky organizace Člověk v tísni o.p.s., která 9.prosince pořádá Den otevřených dveří.

Své brány otevřou pracoviště v Olomouci (Litovelská 14), Přerově (Komenského 15) i Prostějově (Rostislavova 26). „Hlavním tématem, o kterém se chceme s lidmi bavit, budou dluhy. Právě ty totiž patří mezi nejčastější problémy, se kterými se na nás lidé obracejí,“ říká Richard Kořínek, ředitel olomoucké pobočky organizace Člověk v tísni. Součástí Dne otevřených dveří proto bude blesková dluhová poradna, která nabídne odpovědi na všechny otázky, které se této problematiky týkají. V případě zájmu o hlubší spolupráci pak bude možné přímo na místě domluvit standardní schůzku s dluhovým poradcem.

Kromě bleskové dluhové poradny čeká na návštěvníky i promítání dokumentárních filmů, pocházející většinou z produkce festivalu Jeden svět. „Těšit se můžete např. na Šitkredit, film pojednávající o tom, jak jednoduše lze spadnout do dluhové pasti, Šmejdy, dokument o teroru, kterému čelí senioři během tzv. předváděcích akcí, nebo na film Epicentrum, který pojednává o vzniku organizace Člověk v tísni,“ dodává Richard Kořínek.

Během odpoledne dále představí pracovníci organizace veškeré služby, které nabízejí lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Samozřejmostí je i malé občerstvení, o které se postarají sami pracovníci organizace. „Přijďte zjistit, s čím vším vám můžeme pomoci. Těšíme se na vás,“ zve Richard Kořínek.

Autor: Martin Kovalčík