My nepečeme, my lyžujeme!

Publikováno: 4. 1. 2019 Doba čtení: 2 minuty
My nepečeme, my lyžujeme!
© Aneta Budová

Blíží se se třetí adventní víkend a my unikáme z předvánočního shonu na hory. S partou mladých lidí z projektu karierního poradenství- za odměnu i motivačně. Díky spoustě přátel, přátelům přátel a známým, se nám podařilo oblíknout a vybavit 10 holek a kluků na lyžařský výcvik- na jejich první lyžařský výcvik, mnohdy i první výlet na hory.

Vydáváme se busem z Prahy do Krkonoš- konkrétně do střediska Duncan v Jánských Lázních, kde nám právě napadl první letošní sníh a tak ho využijeme k tomu, aby si tahle partička mohla pod taktovkou zkušeného instruktora vyzkoušet sjezdování.

Na Duncanu je teplo a skvělé jídlo, svačinky na sjezdovku a domácí atmosféra- není proč, řítit se rovnou na svah- nejdřív se musíme naučit pár teoretických věcí- vždyť většina z účastníků neví, co jsou to přeskáče :) . Vybaveni základními informacemi a odhodláním zdolat první kopeček, vydáváme se do Skiareálu Černá hora, kde je prvním velkým zážitkem už jen kabinková lanovka a nástup do ní.

Předvánoční čas a všední dny nám hrají do karet a na sjezdovce, kterou jsme si vyhlídli pro učení, není nijak přeplněno a tak jdeme na to….Otáčení, plužení, brždění, buřtíky, obloučky ,večerníček, discoman…Cviky u kterých je srandy kopec, sem tam pád, ale to nás nezastaví. Všichni se baví, užívají si to a překonáváme i bolavé nožičky a omrzlé tvářičky….

Večery trávíme ve sladké únavě u kytary, ping-pongu a sobotní večer si děláme Štědrý…se stromečkem, dárečky i koledami. Akce se těší většímu úspěchu, než by se předpokládalo- po večeři všichni vyrábí ozdoby a píšou přáníčka…Je fajn koukat na to, jak i tihle puberťáci někdy zjihnou..

Přátelství se začala tvořit už při domlouvání odjezdu a tak není divu, že do loučení s horami se nikomu moc nechce…jdeme si užít poslední půlden na sjezdovce a já nemůžu nekonstatovat, že za čtyři dny tu těhlech pár lidí udělalo při své první návštěvě hor až neuvěřitelné lyžařské pokroky…mám z nich radost. Z celé téhle akce mám radost.. já, oni i instruktor. Užili jsme si to tu a děkujeme všem, kteří nám to umožnili, bylo to bájo a příští rok snad zase…

Ahoj Krkonoše ! 

Autor: Aneta Budová

Související články