Na účty poškozených obcí jsme poslali 25 milionů korun

Na účty poškozených obcí jsme poslali 25 milionů korun

Publikováno: 30. 6. 2021 Doba čtení: 2 minuty

Po dohodě se starosty jsme na účty poškozených obcí odeslali dar 25 milionů. Pomoc směřuje do obcí Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice a Pánov. Každá dostane 5 milionů korun. Postiženým domácnostem na Lounsku by pomoc měla dorazit do konce týdne.

„Na místě je nedostatek stavebního dřeva a spojovací materiálu,“ řekl Marek Štys, vedoucí humanitárních programu Člověka v tísni. Do skladu v Břeclavi jsme zatím zavezli 135 koleček a spojovací materiál a nakoupili 45 kubíku střešních latí, které kamion doveze v pátek. Minulý týden pak Člověk v tísni distribuoval 10 500 čtverečních metrů plachet na zakrytí zničených střech. „Veškerý materiál je už rozebraný,“ upřesnil Štys a dodal, že tým pomoc koordinuje spolu se starosty a krizovými štáby.

Platba kartou zde.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru a budeme Vás informovat o jeho využití. Stačí nechat kontakt zdePřispět můžete také pomocí QR kódu (1 000 Kč). Otevřete si mobilní bankovnictví a zvolte možnost "platba QR kódem":

Od pondělí jsme také na místě zjišťovali poškození v odlehlejších obcích. „Mluvila jsem s lidmi z Týnce a Tvrdonic, kde je poškozených několik střech, ve Valticích očividné škody nebyly, ale podle starosty Pavla Trojana tu bylo silné krupobití, které poničilo hodně střech," říká koordinátorka Anna Kucharčíková.

Od pátku začne třicetipětičlenný tým Člověka v tísni ve spolupráci s dalšími nevládními organizacemi s šetřením postižených domácností, na jehož základě chce co nejrychleji dopravit na jejich účty rychlou pomoc ve výši 150 tisíc korun na domácnost. V další fázi pak ověří využití daru a v potřebných případech ho bude dál navyšovat.

Další články o pomoci v postižených obcích

DalšíAutor: Člověk v tísni

Související články