Nabídka webinářů Variant na duben – pro pedagogy, studenty i rodiče

Publikováno: 30. 3. 2020 Doba čtení: 3 minuty
Nabídka webinářů Variant na duben – pro pedagogy, studenty i rodiče
© Foto: varianty

Vzdělávací program Varianty zrušil všechny plánované prezenční kurzy na měsíc duben a nabízí místo nich pedagogům, studentům i rodičům online vzdělávací webináře. Tematicky se webináře věnují otázce klimatických změn, rozvoji odpovědného občanství a porozumění globálním souvislostem a prakticky se zaměřují na rozvoj čtenářství, myšlení a komunikačních dovedností. 

Kniha Největší přání ve výuce - Lekce k tématu ROZMANITOST

S pomocí knížky Největší přání si ukážeme, jak je možné s dětmi přemýšlet nad otázkou rozmanitosti ve světě a vést je k toleranci a respektu. Zaměříme se na první kapitolu příběhu nazvanou Jeden jako druhý, díky které mohou děti s hlavním hrdinou příběhu – modrým plyšovým koníkem odhalovat, co znamená být stejný, jiný, jedinečný. Zamýšlejí se nad tím, co ony samy mají s druhými společného a v čem se odlišují, jaké pocity mohou mít v různých situacích.

Tento webinář je součástí série vzdělávacích lekcí k příběhu Největší přání. Kniha a metodika Největší přání byla oceněna za inovace ve vzdělávání cenou EDUína 2019.Co Vás na webináři čeká:

  • stručné představení knížky Největší přání
  • ukázka lekce zaměřené na téma rozmanitosti
  • sdílení zkušeností z praxe
  • prostor na dotazy

Co potřebujete, abyste se k webináři mohli připojit?

  • počítač
  • stabilní internetové připojení

Přihlásit se na webinář můžete ZDE.

Facebookovou událost najdete ZDE.

Další webinář ke knize Největší přání se bude konat 16. dubna od 16.00 do 17.00. Více informací již brzy.

Přispějte na SOS Česko
Chci vstoupit do Klubu přátel

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klima v tísni – série webinářů

Zveme vás na sérii webinářů věnovaných klimatické změně a tomu, jak o ní učit. Provedeme vás problematikou klimatické změny, tak aby byla srozumitelná v různých souvislostech a z různých úhlů pohledu. Webináře nabídnou možnost setkání s odborníky, dozvíte se, jaké nástroje a zdroje jsou pro výuku o klimatické změně dostupné a seznámíte se také podrobně s online kurzem Klimatická změna.


Série obsahuje čtyři webináře, které budou v uvedených datech probíhat vždy od 14.00 do 15.30. Jednotlivé webináře na sebe volně navazují a vychází z jednotlivých kapitol online kurzu Klimatická změna.

Termíny webinářů:

14. dubna (14.00 – 15.30)

21. dubna (14.00 – 15.30)

28. dubna (14.00 – 15.30)

5. května (14.00 – 15.30)

Pro přihlášení vyplňte prosím dotazník ZDE.

Více informací najdete ZDE.

Facebookovou událost najdete ZDE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filozofie pro děti I. - série webinářů

Připravujeme pro vás čtyřdílný webinář věnovaný metodě Filozofie pro děti a jejímu využití ve výuce “na blízko” a pokusíme se přidat i několik tipů k výuce “na dálku”. Během webináře vás seznámíme se základními principy metody a dozvíte se, jak podporuje rozvoj žáků. Blíže se tak podíváme na to, jak s dětmi hravě rozvíjet dialog a spolupráci.

V dalších dílech si prakticky vyzkoušíte filozofická zkoumání, diskusi s ostatními, probádáme společně metodické kroky, hravé způsoby zapojení dětí a vyzkoušíme si i přípravu vlastních podnětů do výuky.


Kurz je určen pro začátečníky. Hlásit se můžete na dopolední, nebo odpolední sérii webinářů. Obě skupiny budou uzavřené a jejich kapacita je max 30 účastníků.

DOPOLEDNÍ série - Kapacita kurzu je již naplněna. 
Událost na facebooku ZDE.

8. dubna (10.00 - 11.30) - 1. díl

15. dubna (10.00 - 11.30) - 2. díl

22. dubna (10.00 - 11.30) - 3. díl

30. dubna (10.00 - 11.30) - 4. díl

ODPOLEDNÍ série - Kapacita kurzu je již naplněna. 
Událost na facebooku najdete ZDE.

8. dubna (14.00 - 15.30) - 1. díl

15. dubna (14.00 - 15.30) - 2. díl

22. dubna (14.00 - 15.30) - 3. díl

30. dubna (14.00 - 15.30) - 4. díl


Autor: Varianty

Související články