Návrat domů s novou výzvou

Publikováno: 16. 10. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Návrat domů s novou výzvou
© Foto: Alexander Olah

Začátkem září k nám na bílinské pracoviště nastoupil na pozici terénního sociálního pracovníka nový kolega. Jmenuje se Mirek a je mu 29 let. Pochází z našeho města, i přestože posledních 11 let svého života strávil v Brně. Vystudoval Mezinárodní rozvojová studia a dnes jsem si připravil s Mírou krátký rozhovor. 

Co tě vedlo k tomu začít pracovat v organizaci Člověk v tísni?

Chtěl jsem práci, která bude poblíž mým rodičům a babičce, kteří bydlí blízko Bíliny. Také jsem si přál pracovat s lidmi, nesedět pořád jen v kanceláři. A přiznám se, že v Člověku v tísni jsem chtěl pracovat, dá se říci, odjakživa.

Jsi tu s námi druhý měsíc, jak se tu cítíš?

Cítím se tu příjemně. Je tu skvělé zázemí, dobrý tým i atmosféra na pracovišti. Jsem tu s vámi rád.

Co od své práce očekáváš?

Očekávám větší pohyb v terénu, kde se budu setkávat s klienty v jejich přirozeném prostředí. Na to se moc těším. Dnes už mám větší představu o své náplni práce, o oblastech, kterými se budu zabývat, i o nutné administrativní činnosti. V podstatě se na svou práci s klienty neskutečně těším.

Existuje něco, čeho se obáváš?

Co se týče mé práce tak žádné obavy nemám. Jediné čeho se obávám je aklimatizace ve městě, odkud pocházím. Dlouho jsem tu nežil a tak budu muset navázat nové vztahy, kontakty a znovu si zde najít své místo.

Co bys vzkázal svým potencionálním klientům?

Asi bych jim vzkázal, že každý problém se dá vyřešit a budu rád, když budu moci pomáhat jim tuto cestu řešení hledat. 

Autor: Petr Mati, Miroslav Kouška, Insolvenční poradce

Související články