"Nejlepší je práce přímo v rodině!"

Publikováno: 8. 11. 2016 Doba čtení: 1 minuta
© Foto: ČvT archiv

Plánoval jsem vytvořit úžasnou fotoreportáž o tom, co přesně obnáší má práce a jaké to je. Ve finále mi z toho ale vyšla agitace. Ach jo, už asi jiný nebudu. Vám čtenářům tedy předkládám agitaci o úžasné dobrovolnické činnosti a možnosti smysluplného trávení volného času. 

Tak tady sídlíme. Kročehlavská 1311, Kladno je místo, kde sídlí skvělý tým lidí páchající dobro. 

Nikdy jsi nepůsobil jako dobrovolník? Nevadí, pomůžeme Ti!

ČvT má připraveny spousty výukových materiálů, nezůstaneš na suchu! A nejen učení si vyzkoušíš. K práci dobrovolníka patří i zvládnutí databáze klientů, do které budeš zaznamenávat průběh výuky. Což je velmi užitečné jak pro Tebe, víš, co jsi dělal a pomůže Ti to plánovat další aktivity, tak i pro pracovníka podpory, který ví, co jste probírali, a může Tě podpořit.

Ale to nejlepší (bez legrace), je práce přímo v rodině. Poznáš nové lidi a situace a pomůžeš konkrétnímu člověku! Třeba navážeš nová přátelství. A taky si zopakuješ látku ze ZŠ, což nebývá na škodu.

Tady máš vše, co potřebuješ k smysluplnému zaplnění dvou hodin týdne – pobočku ČvT Kladno, návody k použití, databázi, klienty a kolegy – dobrovolníky, s kterými můžeš pomoci konkrétnímu člověku.


Jestli Tě to zaujalo, napiš na email: marek.pelech@clovekvtisni.cz nebo zavolej na 777 367 883.

Autor: Marek Pelech, Pracovník programu podpora vzdělávání, kontaktní osoba pro stáž a dobrovolnictví

Související články