Nízkoprahový klub Nový svět, červen – srpen 2010

Publikováno: 4. 10. 2010 Doba čtení: 2 minuty
Nízkoprahový klub Nový svět, červen – srpen 2010
© Foto:

Na počátku podzimu snad ještě jedno ohlédnutí za letními akcemi Nízkoprahového klubu Nový svět.

Využili jsme s dětmi pěkného letního počasí a co možná nejvíce aktivit jsme směřovali ven. Se školním rokem jsme se rozloučili zábavně vzdělávacím odpolednem, plným vědomostních, sportovních a kreativních činností.

V rámci projektu Make a connection se uskutečnily tři výlety: Interaktivní výstava v Národním muzeu s názvem „Příběh planety Země“, výlet na koňskou farmu v Sebuzíně, kde měly děti možnost vyzkoušet si, co všechno obnáší a jak těžká je práce na farmě a starost o zvířata. Nakonec se dočkaly s radostí očekávané odměny, samotné jízdy na koni. Děti také navštívily ústecký útulek pro opuštěná zvířata, kde se dozvěděly, jak a proč se zvířata do útulku dostávají, případně jak správně pečovat o domácího mazlíčka. Příjemným zakončením byla procházka s pejsky. K létu samozřejmě patří koupání, a tak jsme navštívili koupaliště, kam se většina dětí dostala vůbec poprvé.

V průběhu prázdnin se děti zúčastnily tří táborů. Kromě tábora na koňské farmě pro starší děti a mládež (viz článek „Tábor u koní“ na integračních programech), ještě dvou týdenních pro děti od 6 do 15 let. Kromě dětí z ústeckých sociálně vyloučených lokalit (Krásné Březno, Mojžíř, Neštěmice, Předlice) si mnoha nových zážitků, smíchu, radosti, dobrodružství a vůbec všeho, co k super táboru patří, užily i děti ze dvou dětských domovů a z bílinského NC. Děti tak měly výjimečnou možnost uniknout každodennímu stereotypu ulice, poznat nové kamarády a ty stávající v jiných situacích – při sportovních a dalších zážitkových aktivitách, po nudné šedi ulic v lokalitě si užily přírody.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Alena Malátová, ředitelka NZDM