Nízkoprahový klub Nový svět - listopad/prosinec 2009

Publikováno: 6. 1. 2010 Doba čtení: 2 minuty
Nízkoprahový klub Nový svět - listopad/prosinec 2009
©

K všeobecné radosti byla dokončena oprava stropu v klubu, tato skutečnost nám umožnila realizovat aktivity s klienty již ve standardním režimu s využitím všech místností.

Bylo

Kromě nabídky pravidelných volnočasových  aktivit jsme klientům nabídli návštěvu divadelního představení se strašidelnou tématikou „Malá čarodějnice“ s následným doprovodným programem, při kterém se děti zúčastnily výtvarné soutěže. S velkým nadšením bylo přijato také představení filmové. Snímek This is it s Michaelem Jacksonem, nejoblíbenějším zpěvákem a tanečníkem, si děti opravdu užily.

Využili jsme ještě pěkného počasí a děti mohly obdivovat zvířátka v ZOO. Nejvíce je zaujali orangutani a skluzavka.

V návaznosti na uskutečněný letní tábor proběhlo setkání klientů NK Nový svět a NC Bílina – děti navázaly v průběhu tábora nová přátelství, prožily spolu spoustu pěkných chvil, na které všichni vzpomínají. Děti tak měly prostor k popovídání si, společným vzpomínkám, došlo i na tanec a nelítostný fotbalový souboj, kdy kamarád neznal kamaráda.
Z Bíliny k nám také přijela Karolína s pejskem s osvědčením z canisterapie a předvedli nám nějaké „psí kusy“. Děti si vyzkoušely pár základních povelů a také přístup k pejskům a zvířatům obecně.
Na katedře biologie ústecké univerzity jsme si prohlédli také sbírku exotických pavouků –sklípkanů. Celkový počet vystavovaných exemplářů byl přes 100 druhů.

Vzhledem ke zvýšenému výskytu žloutenky v lokalitě byla v klubu důrazně dodržována preventivní opatření –  mytí rukou v dezinfekčním roztoku, denní úklid a dezinfekce veškerých prostor, ve kterých se klienti pohybují.

Bude

Bude provedena oprava komína, aby v klubu bylo teplo a bezpečno. No a budou přece Vánoce. Takže bude pečení cukroví, výzdoba klubu vlastnoručně vyrobenými ozdobami a řetězy, pokusíme se rytmy hip hopu a čardáše prostřídat s rytmy vánočních koled, proběhne předvánoční „Bubnovací workshop“, návštěva planetária, klienty čeká pohádka v Činoherním klubu, vánoční besídka. Vánoční setkání studentů katedry sociální práce – děti zajistí kulturní program – zpěv, tanec.

 

           

Autor: