NK Nový svět - Podzim za námi, Vánoce za dveřmi

Publikováno: 18. 12. 2010 Doba čtení: 2 minuty
NK Nový svět - Podzim za námi, Vánoce za dveřmi
© Foto:

S příchodem zimy snad ještě ohlédnutí za podzimními aktivitami NK Nový svět: Po prázdninách se v klubu objevilo hodně nových dětí, které se s rodinami přestěhovaly z jiných lokalit.

Nově jsou v lokalitě rodiny ze Slovenska. Výrazně se změnila věková struktura dětí, do klubu dochází denně 25 až 30 dětí, převážně ve věku od 6 do 13 let. Tyto faktory výrazně ovlivnily jak nabídku aktivit, kterých se děti mohou účastnit, tak i celkovou změnu klimatu v klubu. Nové děti se postupně učily přijímat a respektovat pravidla klubu, orientovat se v pro ně novém prostředí. Děti nové i stávající se musely postupně seznámit, zvyknout si na sebe, navázat kamarádské vztahy. Již zaběhlé aktivity skončily (tanečák, break – vedoucí dílen z řad klientů ukončili ZŠ a při dalším studiu již na vedení aktivit nemají čas), bylo třeba reagovat na novou situaci. Zaměřili jsme se tedy více na zážitkové i jiné skupinové aktivity, které jsou vhodné pro přirozené navázání komunikace, různé seznamovací techniky a intenzivní individuální práci s dětmi.

Některé z akcí proběhly v rámci projektů Cesta z ghetta městského programu prevence kriminality (např. semináře Žít zdravě nás baví, Nebojím se počítače, ekologický a rukodělný workshop aj.) a projektu Make a connection (žonglovací a bubnovací workshop, ZOO Děčín, návštěva kina v Děčíně a v Ústí nad Labem, posilování fyzičky na lezecké stěně, návštěva aqua parku a Centra Babylon v Liberci – všem vřele doporučujeme).

Když přálo počasí (a letos přálo i v listopadu), hodně aktivit bylo možné realizovat venku (fotbal, florbal, vycházky do okolí spojené se sběrem přírodnin apod.). Rok neuvěřitelně rychle utekl, ani jsme se nenadáli, a už je to tady zase: vánoční výzdoba, těšení se na pečení cukroví, výroba dárečků, zkrátka nefalšovaná předvánoční atmosféra.

Jdeme na to a všem přejeme z nízkoprahového klubu na severu Čech krásný, klidný a radostný předvánoční čas plný vůně vanilky a skořice.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Alena Malátová, ředitelka NZDM