NK Ústí nad Labem, začátek roku 2011

Publikováno: 27. 2. 2011 Doba čtení: 2 minuty
NK Ústí nad Labem, začátek roku 2011
©

V r. 2009 využilo služby Nízkoprahového klubu Nový svět 114 klientů, v r. 2010 se do lokality přistěhovaly nové rodiny a počet klientů stoupl na 167. Denně navštěvuje klub 25 až 35 klientů.

Z Nadace NROS Pomozte dětem byl pro rok 2011 podpořen projekt „Není nám volný dětí čas volný“. Hlavním cílem projektu je rozšířit a kvalitativně rozvíjet příležitosti pro dostatečné a plnohodnotné trávení volného času dětí a mladých lidí ze sociálně vyloučených lokalit.

 

Projekt je zaměřen na podporu skupinových volnočasových aktivit : klubovna, tanečák a break , kapela, sportovní aktivity a tvořivé dílny. Díky projektu se mohou děti těšit na nové stavebnice, knihy, didaktické pomůcky, sportovní vybavení a vybavení potřebné pro realizaci dalších dílen. Takže společně s dětmi vybíráme, objednáváme, kupujeme, stěhujeme a pak už si můžeme hrát, učit se, soutěžit, zkrátka dělat v klubu všechno, co nás baví.

Společné sdílení radosti, objevování, získávání nových vědomostí, různé rukodělné a sportovní aktivity posilují nejen zdravé vztahy mezi dětmi, ale zároveň jsou nejdůležitějším nástrojem pro navázání a prohloubení vztahu mezi dětmi a pracovníky. To je praxí daná naše osobní zkušenost, která je předpokladem dobré, kvalitní individuální sociální práce.

Naše děti jsou velmi muzikální a zpívaly vždycky, ale klubová Superstar s opravdovým mikrofonem, to už je něco! Hrály si také vždycky, ale nové zajímavé hry a stavebnice je úžasná změna, už tak oblíbený fotbal s novým kopačákem baví snad ještě víc. No a když má kapela nové bicí, kytaru, stojany na klávesy a na mikrofony, to už je skoro profi!

Děkujeme.

31.leden – pololetní vysvědčení: někdo se těšil, někdo měl obavy, někomu to bylo jedno. Každopádně 37 dětí nám přineslo ukázat vysvědčení. Velkou motivací pro ně bylo, že každý, kdo vysvědčení přinese, dostane odměnu - bez ohledu na známky. Takže některé děti dostaly odměnu opravdu za hezké vysvědčení, některé za snahu, některé jako motivaci ke zlepšení prospěchu, některé za dobrou docházku, další jako motivaci ke zlepšení docházky. Odměna tedy nikoho neminula a opravdu nebyla ledajaká.

Děkujeme tímto za sponzorský dar (krásné sportovní boty) a.s.Hudy sport. Pořádné boty je něco, co děti skutečně užijí, měly z nich velkou radost. Dle bezprostředních reakcí dětí jsou boty „fakt přehnaný“, nejlepší známka kvality, super. Naprostá většina sociálně slabých rodin dětem takové boty dopřát nemůže.

Děkujeme.

 

 

 

Autor: Magda Novotná a Alena Malátová, kontaktní pracovnice a ředitelka Nízkoprahového klubu Nový svět