Nominujte aktivní mladé lidi na cenu Gratias Tibi

Publikováno: 16. 3. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Nominujte aktivní mladé lidi na cenu Gratias Tibi
© ČvT archiv

Studijní cestu do zahraničí a finanční podporu pro svůj projekt získají laureáti ceny Gratias Tibi, která oceňuje občansky aktivní mladé lidi do 30 let. Jestli znáte někoho (nebo jste to vy sami), kdo pomáhá jiným a pozitivně ovlivňuje život ve společnosti, nominujte!

 

 

Nominovat na ocenění můžete jednotlivce i skupiny v kategoriích podle věku: základní školy, střední školy a lidé do 30 let. Zaměření projektů, iniciativ či počinů se meze nekladou.

Nominovat může kdokoliv přes jednoduchý registrační formulář. Přihlašování se bude uzavírat 31. března.

Jako každý rok se i letos bude ocenění předávat během slavnostního večera v pražském kině Lucerna. Laureáti cenu převezmou z rukou významných osobností jako je herečka Martha Issová, rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, operní pěvkyně Soňa Červená nebo bývalí političtí vězni Miluška Havlůjová a Jiří Navrátil. Předávání cen bude natáčet Česká televize.

Více na www.gratiastibi.cz.

A kdo vyhrál cenu Gratias Tibi loni?

Kategorie základní školy: Hospic, ZŠ Brno, Jasanová

Dlouhodobá a volnočasová aktivita dětí, která se zaměřuje na citlivé téma smrti. Žáci pravidelně navštěvují hospic a tráví čas s klienty tak, jak si to přejí. Například si vyslechnou jejich životní příběhy nebo jen zazpívají písničku, řeknou básničku.

Kategorie střední školy: umělecká skupina Směj se, Ústí nad Labem 

Cílem skupiny tří dívek je změna atmosféry ve městě, jeho oživení a budování místní komunity. Směj se je aktivní ve veřejném prostoru a po městě již uskutečnilo různé instalace. Ve svých projektech skupina dokumentuje a fotografuje obyvatele města. K obrázkům pak připisuje jejich přání a vystavuje je na své facebookové stránce.

Kategorie do 30 let: Studentská nezisková organizace Mise naděje, Brno

Projekt sdružuje dobrovolníky z řad vysokoškolských studentů, kteří chtějí pomáhat lidem, jako jsou bezdomovci nebo nemocné a opuštěné děti. Pod záštitou organizace funguje více než desítka různých dobročinných aktivit.

Autor: ČvT

Související články