Nová kolegyně Míša se představuje

Publikováno: 13. 2. 2018 Doba čtení: 3 minuty
Míša v práci s klientem
© archiv pracoviště

Tento rok dochází na naší chomutovské pobočce k mnoha personálním změnám, jednou z nich je i nástup nové kolegyně Michaely Vackové, která po panu Adamovi převzala projektu TRANSFER. My jsme se jí zeptali, co se již povedlo a co má dále v plánu.

Jen pro oživení, koho se vlastně projekt TRANSFER týká?

Jedná se projekt Evropské unie snažící se pomoct mladým lidem od 15 do 29 let v Ústeckém kraji. Lidem, kteří ukončili své vzdělávání a chtěli by nastoupit do práce a být samostatní, lidem, kteří se rozhodli své zaměstnání změnit, zvýšit si kvalifikaci, zkusit něco nového, či jen v životě neměli tolik štěstí.

Co můžete takovým lidem nabídnout, jaká je Tvá role v projektu?

V projektu nebude člověk sám, budu s ním spolupracovat já, jakožto jeho osobní poradce a můj kolega Martin Slavík, který má roli streetworkera. Případného zájemce budu motivovat, pomáhat mu se zvýšením jeho uplatnění na trhu práce. Například procvičovat psaní životopisů, motivačních dopisů, telefonáty budoucímu zaměstnavateli, nebo s ním zajdu na pracovní pohovor jako podpora.

Mimo jiné jsou součástí projektu také všestranné motivační i rekvalifikační kurzy, mezi které patří také autoškola a s ní spojené získání řidičského průkazu, který bývá často nejhůře dosažitelný z finančních důvodů a proto ho našim klientům zařídíme bezplatně v ohledu na jejich zapojení v projektu a zájem o zapojení se do pracovního života. Dále kurzy pro mladé podnikatele, ve kterých se člověk naučí, jak podnikání funguje, co je zapotřebí k jeho úspěšnosti a bude mít možnost získat zkušenosti od úspěšných podnikatelů z okolí a dále také workshopy či exkurze a pracovní ochutnávky u místních zaměstnavatelů.

Co se zatím povedlo?

Mému předchůdci se podařilo obsadit všechna dotovaná místa projektem nabízena, já sloužím jakožto podpora pro klienty, kteří na tato místa byli obsazeni. Podařilo se uskutečnit několik exkurzí k případným zaměstnavatelům, a zprostředkování pracovních míst.

Co se v projektu děje aktuálně?

Jedna z našich účastnic začala navštěvovat kurz autoškoly pro osobní automobil, já ji pomáhám se studiem, děláme spolu online testy, učíme se dopravní značky a podobně. Dále se snažím spolu se svým kolegou oslovovat potenciální klienty a nabízet rekvalifikace jako je již zmíněná autoškola, tak i svářečské průkazy, školení na vysokozdvižný vozík, rekvalifikace kosmetického rázu…v zásadě umíme zprostředkovat vše, co se po okolí Chomutova vyučuje.

A co máš dále v plánu?

V blízké době chceme uskutečnit další exkurze, kurzy pro práci na PC a zprostředkovat více rekvalifikací. Projektu končí v prosinci tohoto roku, proto chceme pomoci co nejvíce lidem.

Co se ti na projektu TRANSFER nejvíce líbí?

Je skvělé, že pokud člověk nepracuje a nestuduje, tak za mnou může přijít a já mu bezplatně zařídím rekvalifikaci dle jeho výběru, proplatím mu cestovné a stravné a on či ona si může zlepšit své pracovní vyhlídky, aniž by museli řešit své finance.


Autor: Martin Adam, koordinátor služeb

Související články