Nové číslo Občasníku ke stažení

Publikováno: 2. 11. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Nové číslo Občasníku ke stažení
© Foto: Petra Burzová

Představujeme druhé letošní číslo Občasníku, který vydává Člověk v tísni v Plzeňském kraji. Chceme se s Vámi podělit o několik střípků z naší aktuální agendy. Ta je nabytá pomocí lidem v tíživých životních situacích – ať už se lidé do nesnází dostali vinou špatného zázemí a životních podmínek, systémových nespravedlností, nešťastným rozhodnutím nebo díky tomu, že na jejich zemi brutálně zaútočil agresor.

Milostivé léto

  • V září byla zahájena mimořádná oddlužovací akce Milostivé léto II.
  • Minulé Milostivé léto pomohlo desetitisícům lidí často ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Vyřešili své nesplacené závazky a mohli začít lepší život.
  • Lidé, kteří uvízli v dluhových pastech, mají opět díky Milostivému létu II, možnost splatit pouze jistinu, tedy původní dluh, a jednorázový poplatek exekutorovi.

Resocializační programy

  • Součástí resocializačních a preventivních programů jsou zážitkové vícedenní výjezdy.
  • Během výjezdů pracovnice aplikuje různé přístupy, nejčastěji využívá metodu motivačních rozhovorů a prvky neformálního vzdělávání.
  • Pro výjezdy je důležitý režim dodržování pravidel. Jedno pravidlo je, že účastníci se vzájemně poslouchají. Dalším je předvídatelnost.

Integrační centra pomoci ukrajinským uprchlíkům

  • V reakci na obrovský nápor uprchlíků z Ukrajiny v Plzeňském kraji vznikly na základě iniciativy Člověka v tísni tři unikátní centra pomoci válečným běžencům: Integrační centrum MICT/Most v Plzni, Informační centrum pomoci lidem z Ukrajiny v Klatovech a Centrum pro pomoc uprchlíkům v Tachově.

Nový Občasník si můžete přečíst zde:


Autor: Petra Burzová

Související články