Nově otevřená Dluhová poradna

Publikováno: 24. 4. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Nově otevřená Dluhová poradna
© Foto:

Pro občany Hrádku nad Nisou je od poloviny dubna otevřena bezplatná dluhová poradna. Službu může využít každý, kdo se ocitl v tíživé finanční situaci, nezvládá splácet své závazky, jeho dluhy jsou předmětem soudního nebo exekučního řízení nebo chce svou situaci řešit pomocí oddlužení.

Odborné poradenství zahrnuje např. pomoc při komunikaci s exekutorským úřadem, sepsání návrhu na částečné nebo úplné zastavení exekuce, přepočítání exekučních srážek, kontrola výše nákladů spojených s vymáháním,  pomoc s podáním návrhu na oddlužení jednotlivce i manželů a další. Pomoc nabízíme i v dalších oblastech, které se zadlužeností souvisejí (hledání možnosti zvýšení příjmu, zprostředkování dalších služeb).

Služba je poskytována organizací Člověk v tísni, o.p.s., v 1. patře místní knihovny (adresa Václavská 471), každé úterý od 13:00 do 17:00 hodin. Provoz poradny je hrazen z rozpočtu města Hrádek nad Nisou.

Máte-li zájem poradenství využít, neváhejte se na nás obrátit. Je nezbytné začít jednat, jakmile se dostáváte do prodlení se splátkami nebo obratem po doručení písemností. Čím dříve začnete svou situaci řešit, tím méně nakonec za své dluhy zaplatíte. Do poradny se můžete dostavit bez předchozího objednání, ale doporučujeme objednat se předem, pracovnice si tak vyhradí čas přímo pro Vás. Poradenství zajišťuje Bc. Petra Alžběta Baslová, tel. 778 409 667, e-mail: petra.baslova@clovekvtisni.cz. Další informace můžete získat také na pobočce v Liberci, na adrese Jablonecká 8/31, tel. 485 104 446.

Autor: Eva Sanetrníková, koordinátorka sociálních služeb