Nový nízkoprahový klub Jeden svět v přestěhované kanceláři Člověk v tísni, o. p. s.

Publikováno: 19. 9. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Nový nízkoprahový klub Jeden svět v přestěhované kanceláři Člověk v tísni, o. p. s.
©

Kancelář sokolovské pobočky Člověk v tísni, o. p. s., v Chodově byla přestěhována na novou adresu Budovatelů č. p. 677. V pondělí 2. září 2013 byl na tomto místě otevřen nový nízkoprahový klub pro předškolní vzdělávání „Jeden svět“.

Tento klub je alternativou k běžným mateřským školkám. Určen je dětem ve věku od 3 do 6 let, které nemají možnost navštěvovat běžnou mateřskou školkou nebo přípravný ročník základní školy. Kapacita klubu čítá dvanáct míst. V současnosti je kapacita klubu zcela využita. Zdarma se poskytují služby pravidelné a programově připravované tematické aktivity předškolní výchovy, rozvoj schopností, dovedností a znalostí dítěte. Děti zde mají čas i prostor pro hru, pohyb a malování. Personál přistupuje ke každému individuálně a přátelsky. V prostředí bezpečí se děti učí vnímat a zpracovávat nové vjemy a znalosti, které využijí ve svém budoucím životě a vzdělávání. S dětmi se provozují různé volnočasové aktivity a pořádají se pro ně zajímavé výlety po okolí. Klub je otevřen od 8 do 12 hodin každý den kromě pátku.

Konzultační hodiny pro službu terénní programy v chodovské kanceláři Člověk v tísni jsou každou středu od 12 do 15 hodin.

 

Autor: ČvT pobočka Sokolov