O Ceně Gratias Tibi ve Studiu 6

Publikováno: 11. 2. 2020 Doba čtení: 2 minuty
O Ceně Gratias Tibi ve Studiu 6
© Foto: JSNS

Do Studia 6, pořadu České televize, byl pozván Karel Strachota, ředitel Jednoho světa na školách, a Johanna Nejedlová s Barush Maush za projekt Konsent – když to nechce, tak to nechce, který v loňském roce vyhrál Cenu Gratias Tibi v kategorii do 30 let. 

Cena Gratias Tibi oceňuje mladé lidi, kteří se zapojují do dění okolo nás a nejrůznějšími aktivitami mění věci k lepšímu. Již od roku 2014 tímto oceněním dáváme mladým lidem najevo, že si jejich činů vážíme. Latinská slova Gratias Tibi, která tvoří název ceny, symbolicky říkají všem soutěžícím "Děkuji Tobě". Nominovat je možné ve třech základních kategoriích – základní škola, střední škola a do 30 let. Novinkou letošního roku je samostatná kategorie v oblasti ochrany životního prostředí. Každoročně se vyhlašuje také Cena České televize, ve které hlasují diváci o nejlepším projektu napříč věkovými kategoriemi. 

„Především to bylo hodně symbolické v tom, že naše práce je dost obtížná. Částečně narážíme na nepochopení společnosti, některým se nelíbí to, co děláme, protože jsou vůči tomuto tématu nějakým způsobem zaujatí. Že jsme dostali toto ocenění bylo hrozně symbolické v tom, že část lidí ukázala, že to, co děláme, jim přijde důležité. V tomhle ohledu to bylo důležité nakopnutí  - práce, kterou děláme, má smysl a děláme ji dobře. Zároveň se nám otevřelo jiné publikum a ukázali jsme se lidem, kteří o nás nevěděli,“ říká v rozhovoru Johanna Nejedlová za projekt Konsent – když to nechce, tak to nechce.

Na celý rozhovor ve Studiu 6 se můžete podívat zde: Autor: Studio 6, Jeden svět na školách

Související články