O podpoře demokracie v Bělorusku s ředitelkou TV BELSAT

Publikováno: 18. 3. 2013 Doba čtení: 1 minuta
O podpoře demokracie v Bělorusku s ředitelkou TV BELSAT
©

Agnieszka Romaszewska je ředitelkou televize BELSAT. Tato stanice, podporovaná z Polska,  si klade za cíl posilovat demokracii a občanskou společnost v poslední evropské diktatuře, Bělorusku. Členy redakce jsou nejen Poláci, ale především zástupci běloruských exilových a opozičních kruhů. „Snažíme se zasívat semínka,“ říká Romaszewska, „ale záleží na běloruské společnosti, co z nich vyroste.“ Před několika týdny za svou práci jako první v Polsku získala titul Evropan roku, udělovaný časopisem Reader’s Digest.

Zveme vás společně s Polským institutem na debatu, na které spolu s Agnieszkou Romaszewskou vystoupí Petruška Šustrová, publicistka, překladatelka a neúnavná podporovatelka aktivit běloruského disentu, předsedkyně pražského sdružení Občanské Bělorusko. Akce se uskuteční 20.3. 2013 v Polském institutu v Praze.

Program:

17.00 – projekce  dokumentárních filmů TV Belsat

Strach v zemi klidu (rež. Katsiaryna Bortnik, 2012, 43 min.)

Nejvyšší trest (rež. Siarhei Isakau, 2012, 34 min.)

18.30 – debata s Agnieszkou Romaszewskou-Guzy a Petruškou Šustrovou, publicistkou a ředitelkou sdružení Občanské Bělorusko.

Vstup volný, tlumočení do češtiny zajištěno.

Akce se koná jako doprovodný projekt festivalu Febiofest, na němž bude v soutěžní sekci promítán film polského režiséra Krzysztofa Łukszewicze Ať žije Bělorusko!

Autor: