Od exekuce a hospitalizace až k zásnubám aneb komplikovaný příběh paní Vlasty

Publikováno: 20. 1. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Od exekuce a hospitalizace až k zásnubám aneb komplikovaný příběh paní Vlasty
© pixnio.com

Už je to skoro tři roky, co paní Vlasta s námi začala spolupracovat. Tenkrát se kvůli těžkým depresím a příznakům schizofrenie stala snadným terčem několika lichvářů a nakonec skončila v exekucích. To vedlo ke zhoršení jejího psychického stavu a následné hospitalizaci. Dnes o poznání veselejší postupně doplácí své dluhy a začíná nový život s novým partnerem.

Paní Vlasta je v invalidním důchodu III. stupně a v minulosti trpěla těžkými depresemi. Ty byly navíc spojené s náznaky schizofrenie. Bohužel v této době narazila na několik pochybných firem a vše skončilo v exekučních řízeních. Vykonavatelé byli velice agresivní a vyvíjeli na paní Vlastu takový psychický nátlak, že docházelo k opakované hospitalizaci v nemocnici. V této době se ale paní Vlasta rozhodla postavit se svým problémům čelem a začala aktivně řešit své dluhy s naším dluhovým poradcem.

Paní Vlasta si ale uvědomuje, že vstupovat do manželství s dluhy by se nemuselo vyplatit. Ke všemu přistupuje s rozumem, takže na svatbu dle jejích slov dojde, až bude zcela bezdlužná. 

V rámci pravidelné spolupráce bylo postupně zjištěno, kde všude paní Vlasta závazky má a jaká je jejich aktuální výše. Následně se začalo s věřiteli jednat a domlouvat se na splátkách. Zde bylo také nutné nastavit jakýsi rodinný rozpočet, který bylo zapotřebí skutečně dodržovat, aby došlo na řádné splácení. Paní Vlasta ke všemu přistupovala velice poctivě a každý měsíc splácela domluvenou částku. Postupně si tak odškrtávala jeden dluh za druhým. Celkové výše závazků naštěstí nebyly příliš vysoké, ale i tak to je s minimálním měsíčním příjmem dlouhá cesta.

Než bude paní Vlasta zcela bez dluhů, ještě si chvíli počká. Po každém doplaceném dluhu však stoupá její spokojenost a radost ze života, vše se stabilizuje i po psychické stránce. Během této doby si navíc také našla nového partnera, který jí nedávno požádal o ruku. Paní Vlasta si ale uvědomuje, že vstupovat do manželství s dluhy by se nemuselo vyplatit. Ke všemu přistupuje s rozumem, takže na svatbu dle jejích slov dojde, až bude zcela bezdlužná. Přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.





Autor: Alan Djurovič, dluhový poradce

Související články