Oddlužovací agentura mi nijak nepomohla, říká paní D.

Publikováno: 21. 10. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Oddlužovací agentura mi nijak nepomohla, říká paní D.
©

Paní D. se zadlužila. Je bezdětná, žije s přítelem a chodí do dvou zaměstnání. Chtěla svou situaci řešit, proto bylo její první myšlenkou dluhy splácet. Úroky a náklady na vymáhání ale udělaly z jejích dluhů obrovské částky. Paní D. se přiblížila na okraj dluhové pasti.

 

Její první kroky vedly bohužel do oddlužovací agentury. Tyto společnosti dlužníkům však nepomohou, naopak jejich situaci ještě zhorší. Fungují jako zbytečně drahý prostředník, který v konečném důsledku nic nevyřeší. Věřitelé s nimi totiž odmítají jednat.

 

Paní D. se ocitla na okraji dluhové pasti. Naštěstí se dozvěděla, že existují jiné varianty, jak situaci řešit. Bezplatné dluhové poradenství nabízí i některé neziskové organizace. Paní D. se obrátila na pracovníky ústecké pobočky ČvT. Dohodli jsem se, že nejlepší řešení bude pokusit se o insolvenci – oddlužení. Nicméně v tom byl háček. Paní D. má dluhy z podnikání, které se těžko do insolvence zahrnují.

 

Nechtěli jsme se ale vzdát a tak jsme hledali různé cesty, které by paní D. z dluhové pasti vyvedly. Podařilo se nám to díky rozhodnutí nejvyššího soudu, které nám dalo naději na úspěch. Do insolvence dluhy z podnikání spadají, pokud jsou minimální. Tuto informaci nám potvrdili i v Poradně při finanční tísni. Nyní čeká paní D. kompletace žádosti a následné vyjádření soudu. „Doufáme, že soud návrh schválí a klientka bude moci začít žít s pocitem, že za pět let bude lépe,“ dodává terénní sociální pracovnice-

 

Řešíte podobné problémy? Využijte služeb našich terénních sociálních pracovníků, v případě potřeby pište na jana.pankova@clovekvtisni.cz nebo volejte na číslo 734 428 392.

 

 

 

 

 

Autor: Jana Pánková, terénní sociální pracovnice, sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi