Odměna za dobré známky? Letní tábor v Tisé!

Publikováno: 11. 11. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Odměna za dobré známky? Letní tábor v Tisé!
©

Na konci prázdnin uspořádala ústecká pobočka ČvT čtyřdenní dětský tábor v Tisé. Zúčastnilo se ho čtrnáct dětí ve věku od 8 do 14 let. Jednalo se o tábor za odměnu – podmínkou byly dobré známky ve škole a minimální počet zameškaných hodin. Rodiče za tábor zaplatili pouze symbolickou částku.

„Tyto tábory slouží ke zvýšení motivace k další práci. Dětí se hlásí mnoho, je to pro ně jedinečná šance zažít něco neobvyklého. Je potřeba si uvědomit, že dětský tábor je pro ně něco, co znají pouze z vyprávění.,“ vysvětluje Lenka Stiborová z ústecké pobočky ČvT.

 

Během tábora se děti prošly malebným městečkem Tisá, navštívily tamější skály, v lese postavily domky místním lesním skřítkům, vystoupaly na rozhlednu na Sněžníku. Chybět nemohl samozřejmě ani tradiční táborák s opékáním buřtů, zpěvem a kytarou. Žádného z účastníků neminula ani „stezka odvahy“, což je vždy silný zážitek. Nikdo z nich předtím sám v lese a za tmy nebyl. Na konci cesty čekala na každého zasloužená odměna.
Poslední den proběhlo celkové hodnocení, při kterém jsme se dozvěděli, co se komu líbilo a jak byly děti s táborem spokojené.

 

„Zpočátku jsme se museli vypořádat s nedostatkem finančních prostředků, později se nám však podařilo získat finanční dar od firmy Ernst and Young audit, s.r.o.,“ děkuje zpětně Lenka Stiborová.

 

Tábor se vydařil, všichni jsme se vrátili živí a zdraví a už se nemůžeme dočkat příštího léta. :)

 

 

 

Autor: Lenka Stiborová, Terénní sociální pracovnice