Odtučňovací lekce podle dr. Vrány

Publikováno: 3. 5. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Odtučňovací lekce podle dr. Vrány
© Foto: ČvT archiv

Vážené dámy, vážení pánové, jeden měsíc naší skvělé hubnoucí kůry stačí a zbavíte se deseti kilogramů - podívejte se na fotografii našeho spokojeného zákazníka PŘED a PO! Hubnoucí kůry od nás nečekejte. Srovnání PŘED a PO Vám ale chceme nabídnout.

Jednomu z našich klientů přišel příkaz k uhrazení nákladů na exekuci ve výši zhruba 13,5 tis. korun. „Odůvodnění výše částky sice bylo na celou stránku drobného písma, ale obsahovalo jen obecné citace a odkazy na spousty paragrafů. Text byl nesrozumitelný, neobsahoval žádné konkrétní vyčíslení pro ten konkrétní případ,“ popisuje začátek případu Michala Baslová, naše dluhová poradkyně.

Klient se na nás naštěstí obrátil v osmi denní lhůtě pro námitky. „Společně s pánem jsme napsali stejně obecné námitky – zeptali jsme se pouze na vysvětlení, nic jsme nezpochybňovali, jen jsme vyjádřili naše neporozumění vyčíslené částce. Za týden přišla odpověď a reakce nám vyrazila dech - námitkám bylo v plném rozsahu vyhověno. Bez vysvětlení (či snad omluvy) přišel nový příkaz, tentokrát na cca 3,5 tis. korun!“ pozastavuje se dluhová poradkyně.

Exekutor asi zkrátka zkusil své štěstí - jednoduše poptal odměnu v neodůvodněné (nebo neprokazatelné) výši a čekal, zda mu „pokus“ vyjde. Nemile nás překvapilo, že takový „pokus“ může dlužníka vyjít až na deset tisíc korun. „Když si představím, kolik lidí lhůtu nestihne anebo prostě námitky nepodá, protože celé věci nerozumí..,“ konstatuje Michala Baslová.


Dotyčné exekuční příkazy:

PŘED

PO


Autor: ČvT,

Související články