Partnerství s Evropským Generálním ředitelstvím pro humanitární pomoc a civilní ochranu (ECHO)

Publikováno: 26. 1. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Partnerství s Evropským Generálním ředitelstvím pro humanitární pomoc a civilní ochranu (ECHO)
© Foto: Člověk v tísni

Evropská unie každý rok pomáhá milionům obětí válečných konfliktů a přírodních katastrof prostřednictvím Evropského Generálního ředitelství pro humanitární pomoc a civilní ochranu (ECHO). Od roku 2004 je ECHO významným humanitárním donorem Člověka v tísni a podporuje tak naši pomoc při humanitárních krizích. 

Skrze obnovený tzv. Humanitarian Partnership bylo partnerství Člověka v tísni s ECHO prodlouženo na dalších 7 let. 

Člověk v tísni je partnerem ECHO nepřetržitě již od roku 2004 a tato spolupráce byla v posledních letech klíčová pro pomoc lidem nejen v zemích, kde probíhá válečný konflikt, ale také tam, kde dochází k přírodním katastrofám. Za tu dobu se nám v rámci spolupráce podařilo realizovat 66 projektů na pomoc lidem za celkem 100 milionů eur. Podpora Evropské unie je pro nás zásadní, protože díky ní můžeme rozšiřovat naši práci a pomáhat lidem v tísni po celém světě.

„Člověk v tísni je náš dlouhodobý, spolehlivý partner, který je vždy ochotný riskovat, aby se dostal k těm nejohroženějším lidem. Společně poskytujeme potřebným jídlo, vodu, hygienické potřeby, přístřeší a hotovostní pomoc ve složitých krizích jako je například konflikt v Sýrii. Doposud jsme poskytli 2,6 miliardy českých korun na pomoc těm nejohroženějším lidem v 11 zemích,“ říká Paraskevi Michou, generální ředitelka ECHO.

Aktuálně může Člověk v tísni díky finanční podpoře ECHO pomáhat v Sýrii, Etiopii, DR Kongo, Arménii, Nepálu a na Ukrajině. V minulosti podporovalo ECHO naši pomoc kromě těchto zemí také v Afghánistánu, Čečensku, Iráku, Kambodži, Turecku nebo v Mongolsku

Autor: Člověk v tísni

Související články