Zprávy z Moravy: Pavel a Michaela se objali a doufali, že ve zdraví tornádo přečkají

Publikováno: 10. 7. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Zprávy z Moravy: Pavel a Michaela se objali a doufali, že ve zdraví tornádo přečkají
© Iva Zímová

Pavla s Michaelou připravilo tornádo o domov. Jejich dům byl tak poničen, že před pár dny prošel demolicí. Přitom ho manželé zrovna rekonstruovali. Ten večer, kdy se tornádo přihnalo, Pavel zrovna opravoval spodní místnost jejich domku.  Když zjistil, co se jejich vesnicí žene a jak rychle se tornádo blíží, běžel do ložnice za svou manželkou.

Michaela měla v pokoji jen zatažené žaluzie a nejprve si myslela, že přišla jen silná bouřka. „Probudily mě kroupy. A pak přiběhl manžel, slyšela jsem, že spadl strom. Manžel mě chytil a pak jsme slyšeli ty rány,“ rozpomíná se Michaela. S Pavlem se objali se a stáli uprostřed ložnice. Jen doufali, že ve zdraví tu hrůzu přečkají. 

„Celý dům se třásl. Mysleli jsme si, že nás to vycucne,“  říká Pavel. Když se tornádo přehnalo, svou ulici nepoznávali. 

Podpořte nás prosím
Darovat pravidelně

Přispět můžete také pomocí QR kódu (1 000 Kč). Otevřete si mobilní bankovnictví a zvolte možnost "platba QR kódem":

Nikdo neměl okna ani střechy

„Roztáhli jsme pak žaluzie a všechny domy naproti byly stejně šedé, bylo zataženo, nikdo neměl okna, nikdo neměl střechy. Všechny domy byly vysklené a už tu nebyly stromy,” popisuje Michaela. 

Pavel a Michaela si na místě, kde jejich dům stával, budou muset postavit nový. Ačkoliv měl původní dům přízemí a patro, plánují stavět jen přízemní domek, jejich dvě dcery jsou již dospělé. „Holky už jsou velké a nižší dům bude levnější,“ dodává Pavel.  


Další články o pomoci v postižených obcích

Další

Kontakty:


* úvodní foto: Iva Zímová

Autor: Markéta Zemánková

Související články