Při leteckém útoku na syrské město Atareb byl zabit jeden ze zaměstnanců Člověka v tísni

Publikováno: 15. 11. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Při leteckém útoku na syrské město Atareb byl zabit jeden ze zaměstnanců Člověka v tísni
© Foto: People in Need


S lítostí oznamujeme, že při bombardování 13. listopadu byl v oblasti východního Aleppa zabit jeden z našich syrských kolegů Hamdo Mohammed Saeed Alshoun. Tržiště ve městě Atareb zasáhly celkem tři letecké útoky, které zabily přes 50 lidí.

Hamdo Mohammed (31) pracoval pro Člověka v tísni od března 2012 jako hlídač kanceláře v Aleppu. Po celou dobu byl významným členem našeho místního týmu. Nejen jeho přátelé a rodina, ale také jeho kolegové, na něho budou dlouho vzpomínat.

Hamdo Mohammed je již šestým zaměstnancem Člověka v tísni, který přišel od roku 2012 v Sýrii o život. Zpráva o jeho úmrtí je o to tragičtější, že jí předcházela smrt jeho bratra Hasana, humanitárního pracovníka Člověka v tísni, který byl zabit v prosinci loňského roku, když byl doma se svými dětmi a příbuznými. Všichni přišli o život během pokračujících útoků na severu Sýrie.

Člověk v tísni vyjadřuje upřímnou soustrast Hamdově rodině v jejich hlubokém zármutku, a zároveň všem dalším rodinám, které přišly během války o své blízké. Důrazně odsuzujeme všechny útoky, které mají za následek smrt civilních obyvatel.


Jménem Člověka v tísni Šimon Pánek, ředitel

Autor: Člověk v tísni

Související články