Po stopách mistrů v bílé čepici

Publikováno: 3. 5. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Po stopách mistrů v bílé čepici
© Foto: LEGO

První dubnovou neděli jsme se s dětmi zapojenými do programu Podpory vzdělávání (a.k.a. doučko) zúčastnili výletu do Chef Parade, školy vaření v pražských Holešovicích. Na výlet nás pozvala „kladenská“ firma LEGO a kromě nás jely také děti z dětských domovů v Žatci, Ledcích a Unhošti.


Děti neměly tušení, co se na ně chystá, a o kuchařském programu se dozvěděly až na místě přímo od kuchařů. Ti nás uvítali v kuchyni velké jako půlka Kladna, plné stolů, vařičů, hrnců, vařeček, misek a spousty dalších nástrojů, z nichž většinu jsme neuměli ani pojmenovat. A pak se vařilo! A hodně! Jako předkrm bruschettky se salsou, polévka minestrone, domácí (!) těstoviny s ragú, pizza se vším, co kuchaře napadlo, a na závěr sladká tečka - lívance s borůvkami.


Usměvaví kuchaři dětem radili, pomáhali a přitom je bavili a ukazovali, jak to v jejich profesi chodí. Samozřejmě, co jsme navařili, to jsme taky snědli. A bylo to výborný.


Po obědě jsme se vláčkem (díky organizačnímu umu LEGO jsme se celou dobu přepravovali motoráčkem, který jsme měli sami pro sebe) nechali odvézt do Prokopského údolí na lehkou procházku s dalším programem, stopovací hrou pro děti.


Na Kladno jsme se vrátili až skoro za setmění, utahaní, ale navýsost spokojení. A myslím, že každý alespoň na chvilku zauvažoval, že by mohl být kuchařem.Autor: Vavřinec Dudek

Související články