Podporujeme děti z ohrožených rodin v Mongolsku

Publikováno: 24. 3. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Podporujeme děti z ohrožených rodin v Mongolsku
© Foto: Archiv ČvT

ULÁNBÁTAR, Mongolsko – Mongolská vláda nedávno uzavřela všechny školy a školky a zakázala pořádání veškerých veřejných akcí a shromáždění ve snaze co nejúčinněji zabránit dalšímu šíření nákazy novým koronavirem COVID-19. Toto opatření sice pomohlo omezit šíření infekční choroby, má ale negativní dopad na život některých domácností. Školy i školky jsou v karanténě, což přináší neblahé důsledky pro děti ze sociálně slabších rodin. Oběd ve škole nebo školce je pro ně totiž často hlavním nebo jediným zdrojem denního příjmu výživově hodnotné stravy.

Spolu se svými partnery založil Člověk v tísni iniciativu nazvanou Čisté ruce a podpořil tak 250 dětí, kterým poskytl balíčky s potravinami a základními hygienickými potřeby. Pomoc podpořili dárci z Klubu přátel Člověka v tísni a nadace Namuun Children’s Foundation, která poskytla nefinanční dary. Člověk v tísni také zahájil spolu s koalicí Breathe Mongolia celosvětovou kampaň a dobročinnou sbírku, aby mohl pomoci dalším 300 dětem a jejich rodinám.

Spolupracujeme také se Švýcarskou agenturou pro rozvoj a spolupráci, abychom dokázali pomoci dalším 750 zranitelným dětem a jejich rodinám, které získají balíčky s potravinami, zdravotními potřebami a pomůckami do školy. K balíčkům rodiny dostávají také leták s informacemi o preventivních opatřeních proti šíření koronaviru. Balíčky dětem a rodinám rozdávají dobrovolníci z Mongolského Červeného kříže a zaměstnanci školkových zařízení.

„Uzavření vzdělávacích institucí v Mongolsku zde sice snížilo nebezpečí vypuknutí nákazy COVID-19, ale má negativní dopad na vzdělání a výživu dětí ze sociálně slabších skupin. Člověk v tísni (s podporou SDC) se snaží spolu s dalšími rozvojovými partnery přispět ke snaze vlády ochránit zranitelné děti,” říká Tim Jenkins, ředitel programů Člověka v tísni v Mongolsku.

Partneři projektu Čisté ruce: Ministerstvo vzdělání, kultury, vědy a sportu, Švýcarská agentura pro rozvoj a spolupráci, Člověk v tísni, Breathe Mongolia, nadace Namuun Children’s Foundation, Mongolský Červený kříž, Národní univerzita lékařských věd a Mongolia Live.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Člověk v tísni

Související články