Poslanci Evropského parlamentu podpořili sociální integraci v ČR

Publikováno: 21. 12. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Poslanci Evropského parlamentu podpořili sociální integraci v ČR
©

Poslanci Evropského parlamentu sdružení ve frakci Evropských liberálů (ALDE) věnovali 50 000 Kč na podporu individuálního doučování dětí ze sociálně znevýhodněných rodin. Prostředky budou použity pro nákup pomůcek pro doučování, jako jsou knihy, učebnice, didaktické materiály či výtvarné potřeby.

„Jsem ráda, že frakce ALDE přispěje na smysluplnou činnost, která dětem pomáhá nejen ve zvládání školních povinností, ale zajišťuje pro ně zážitky a aktivity i mimo školu,“ říká europoslankyně Dita Charanzová (ALDE/ANO). Pro podporu projektu se frakce rozhodla, protože rovné příležitosti, stejná práva pro každého a podpora znevýhodněných skupin obyvatel patří k prioritám prosazovaných politik Evropských liberálů.

Programy sociální integrace (PSI) realizuje Člověk v tísni již devátým rokem. V současné době zajištuje také na několika místech České republiky individuální doučování, které ročně pomůže až několika stovkám dětí (2014, 435 dětí).

Individuální doučování je služba poskytovaná dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, které bývají v akutní či dlouhodobé finanční tísni, kde mají rodiče často pouze základní vzdělání a neumí dětem adekvátně pomoci. Projekt funguje díky doučování zajišťovaným dobrovolníky, kteří dochází do rodin zpravidla jednou týdně. Individuální doučování doplňuje skupinové doučování při škole, zážitkové volnočasové a vzdělávací aktivity jako jsou výlety, návštěvy institucí či kulturních akcí.

Autor:

Související články