Pozdravy z letního tábora "Město 2013"

Publikováno: 31. 7. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Pozdravy z letního tábora
© Foto:

13.- 20. července 2013

I letos se opět uskutečnil další ročník letního tábora „Město“, určený dětem dlouhodobě zapojeným do našich vzdělávacích služeb z Prahy 5 a z Prahy 8, Rotavy, z Oloví, Kladna a Jáchymova

Tábor je inspirovaný deskovou hrou „C´est la vie“ a stejnojmennými workshopy, které realizujeme na základních školách po celé republice a které zábavnou formou simulují povinnosti běžného dospělého života.

Tábor se uskutečnil opět v našem oblíbeném mukařovském údolí nedaleko Mnichova Hradiště.

Táboru se zúčastnilo 26 dětí, které se všechny aktivně zapojily do táborové hry i dalších doplňujících aktivit. Nálada byla skvělá, počasí nám přálo. Děti poučené z minulých ročníků pomáhaly nováčkům, aby se zorientovali a rychle se zapojili do táborového běhu. Velký úspěch měl první ročník galavečera při příležitosti předávání mukařovských Oscarů, který se konal v prostorách táborové jídelny a dostavila se na něj řada světoznámých filmových hvězd jakou jsou Mel Gibson, Salma Hayek, Fiona, Hulk i David Hasseholff. Oceněny byly všechny filmy, které v průběhu dne děti natočily. Ceny byly uděleny v kategoriích „nejlepší mužský a ženský herecký výkon“, „nejlepší efekty“, „nejlepší film“ a udělena byla i cena poroty. Cenu za nejlepší film a drahocennou sošku si odnesli autoři filmu KrevCoolka.

Na táboře se konal i závod Formule 1, jehož se zúčastnily celkem čtyři stáje, které vytvořily neuvěřitelná, technicky propracovaná vozidla. Soutěžilo se v těžkém terénu a na dráze čekala řada překážek, všichni jezdci dojeli přes drobné technické problémy (např. ztráta kola) ve zdraví.

Své celotáborové snažení děti upínaly k závěrečné dražbě, na které mohly poctivě vydělané táborové dolary proměnit za drobnosti, sladkosti a praktické věci, kterými mohou obdarovat své blízké. Překvapivě se na letošním táboře zadlužilo u firmy „ProTIvident“ jen velice málo dětí, což považujeme za úspěch a důkaz rostoucí finanční gramotnosti populace.

Realizaci tábora finančně podpořila firma Net4Gas a Mr. Red. Dále byl tábor materiálně podpořen firmou Kostelecké uzeniny prostřednictvím Nadace Agrofert, a Mlékárnou Hlinsko. Všem sponzorům velice děkujeme, bez jejich podpory by tábor dost možná neproběhl, zároveň doufáme, že budou naší činnosti nakloněni i do budoucna. Děkujeme.

Autor: Adriana Černá, kariérní poradce, koordinátor vzdělávacích programů