Pozvánka na projekci dokumentárního filmu „Všichni spolu“

Publikováno: 10. 12. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Pozvánka na projekci dokumentárního filmu „Všichni spolu“
©

V rámci projektu „Pojďte do školky!“, který realizuje organizace Člověk v tísni o.p.s. a partnerské organizace, si Vás dovolujeme pozvat na speciální projekci dokumentárního filmu „Všichni spolu“.

Projekce s debatou se uskuteční v úterý dne 14. 1. 2014 v České Lípě v prostorách DDM Libertin , Škroupovo nám. 138 v čase od 15:00 do 17:00 hodin

Projekce je určena odborné veřejnosti - pedagogickým a poradenských pracovníkům, pracovníkům školských a sociálních institucí, úředníkům samospráv, politickým činitelům a pracovníkům NNO.

Součástí projekce bude diskuse o tématu inkluzivního vzdělávání a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Jako host debaty vystoupí Pavel Košák z programu Varianty.


O FILMU:

Všichni spolu

Berk Fidel – Eine Schule fur Alle  

Německo , 2011, 87 min, režie Hella Wenders

Dokumentární film o škole v Berg Fidelu, čtvrti německého Münsteru, kde se spolu čtyři roky vzdělávají děti bez rozdílu věku, rasy nebo handicapu. Výjimečně nadaný David, který chce být astronomem, se tu učí společně s bratrem Jakobem, který má Downův syndrom. Lukas, jenž si plánuje kariéru automobilového závodníka, má problémy se sluchem a motorikou a budoucí topmodelka Anita trpí poruchou učení. Portrét několika dětí ukazuje, co to znamená moderní vzdělávání a co se stane, když i znevýhodněné dítě dostane šanci.

 

Cílem projektu „Pojďte do školky“ je iniciace změny stávající praxe v předškolním vzdělávání znevýhodněných dětí, s tím související podpora návaznosti mateřských a základních škol a podpora inkluze. Od ledna 2014 vystřídají projekce speciální kurzy akreditované MŠMT.

Prosíme o potvrzení Vaší účasti na mail: eva.kocarkova@clovekvtisni.cz, bližší informace na telefonu: 778 412 597.   
Těšíme se na Vás. 

Autor: Eva Pospíšilová Kočárková