Pozvánka na Zpoza Klece Fest

Publikováno: 9. 9. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Pozvánka na Zpoza Klece Fest
© Foto:

V sobotu 3. října se v Liberci v Rochlici uskuteční venkovní akce pod názvem Zpoza Klece Fest. Pořadatelem je Klub V Kleci, který zřizuje obecně prospěšná společnost Člověk v tísni. Podtitulkem akce je „Vdechni život sídláku“.  Jejím cílem je oživit všední atmosféru sobotního odpoledne největšího libereckého sídliště.

 

K programu:

V těsné blízkosti klubu se nachází zašlý podchod pod silnicí Dobiášova. „Jeho současný stav nás a mladé lidi, co do klubu chodí, inspiroval k tomu uspořádat tuto akci.“ říká Alena Havelková, která v klubu pracuje. Na návrh organizace byl tento prostor zástupci města schválen jako legální plocha pro uměleckou tvorbu graffiti. Rochličtí se tak mohou těšit na oživení podchodu, kdy v rámci Zpoza Klece Festu proběhne graffiti jam místních umělců, pod jejichž vedením se bude konat i graffiti workshop. Bohatý program nabízí také žonglování, breakdance exhibici, představení techniky sítotisk a facepainting (malování na obličej). Nebude chybět ani živá hudba. Volný prostor u mikrofonu (open mike, beatbox) budou moci využít všichni příchozí. „Věřím, že lidé z okolí na akci přijdou a uvidí činnost klubu v pozitivním světle tak, jak se o to snažíme už čtyři roky, co klub existuje.“ říká Lukáš Průcha, ředitel liberecké pobočky ČvT. Celá akce je otevřená široké veřejnosti a je zdarma. Akce začíná ve 12 a končí ve 20 hodin. Rádi bychom poděkovali Nadaci Euronisa, která akci finančně podpořila.

K pořadateli:

Klub V Kleci je Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, které poskytuje sociální služby mladým lidem ve věku 12-20 let. Klub je bezpečným prostorem, kde mohou trávit svůj volný čas, nabízí smysluplné aktivity, preventivní programy i individuální pomoc a podporu. Festival je pojatý jako platforma pro představení aktivit pravidelných návštěvníků klubu. Věříme, že zájmy a dovednosti mladých lidí zaujmou a potěší všechny příchozí. Jste srdečně zváni.

Sociální služba NZDM V Kleci je realizována za finanční podpory Libereckého kraje.

Videopozvánka:

Autor: