Praha oslaví Světový den vyprávění už popáté, letos tématem Moudří blázni

Publikováno: 19. 3. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Praha oslaví Světový den vyprávění už popáté, letos tématem Moudří blázni
© Storytelling

Patříte mezi nadšené vypravěče a hledáte nové publikum? Chcete se naučit, jak poutavě vyprávět? Nebo jen rádi posloucháte příběhy? Pak si nenechte ujít festival Storyslam, který proběhne 20. března na Světový den vyprávění v Praze v Langhans – Centru Člověka v tísni. Stovky měst na celém světě letos propojí téma „Moudří blázni“. Festival Storyslam pořádají spolek Storytelling a vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni.

Ve světě funguje tradice Světového dne vyprávění od roku 2001, v Praze se bude slavit popáté. Na programu festivalu jsou workshopy, vypravěčská vystoupení a večerní příběhová antisoutěž Storyslam. „Věříme, že ideální oslava Světového dne vyprávění vypadá tak, že vypráví každý. Vypravěčská komunita navíc po celém světě funguje velmi propojeně. Právě proto je na každý rok určeno jedno téma, které spojí události dohromady a vytvoří tak společné sdílení příběhů. A zrovna to je i největší dar vyprávění - prožívat příběhy spolu,“ říká Barbora Schneiderová, dramaturgyně festivalu a ředitelka spolku Storytelling.

Festival se zaměří i na pedagogy, kteří se během workshopů naučí, jak využít vypravěčství ve školách. „Vyprávění příběhů aktivně pomáhá dětem rozšířit slovní zásobu a chápat souvislosti, rozvíjí kritické myšlení a podporuje umění naslouchat. Proto má své důležité místo ve vzdělávání,“ říká koordinátorka programu Varianty Lucie Kundra.

Návštěvníci se kromě dvou workshopů, které jsou určené nejen pedagogům, mohou těšit na pokračování úspěšné storytellingové inscenace Zrezivělé dětství s podtitulem Kádrovaná láska. Své příběhy představí děti z pražské Základní školy Na Beránku. Vrcholem celého programu bude večerní přehlídka příběhů Storyslam, při které každý vypravěč dostane pět minut na to, aby publiku sdělil svůj příběh na festivalové téma. Program festivalu najdete zde.

Festival Storyslam se koná 20. března od 14 do 21 hodin v Langhans – Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1) a pořádají jej společně Spolek Storytelling, který se věnuje profesionálnímu vypravěčství a osvětě, a program Varianty spol. Člověk v tísni.

Kontakty pro média:

Barbora Schneiderová, dramaturgyně festivalu a ředitelka spolku Storytelling, barbora.schneiderova@story-telling.cz, +420 739 068 758

Lucie Kundra, mediální koordinátorka, program Varianty, Člověk v tísni o. p. s. lucie.kundra@clovekvtisni.cz, +420 775 871 539

Autor: Lucie Kundra, Vzdělávací program Varianty

Související články