Přátelská a profesionální atmosféra: Umístili jsme se na 3. místě Férového zaměstnavatele 2024

Publikováno: 20. 6. 2024 Doba čtení: 3 minuty
Přátelská a profesionální atmosféra: Umístili jsme se na 3. místě Férového zaměstnavatele 2024
© Foto: Jakub Hlaváč

V pátém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Pluxee (dříve Sodexo), jsme se umístili na 3. místě jako organizace s výborným přístupem k zaměstnancům, a to v kategorii velkých firem na 1000 zaměstnanců.

Hodnocení vychází od samotných zaměstnanců, kteří vedení poskytují zpětnou vazbu právě na webu Atmoskop.cz„Ocenění vnímáme jako potvrzení toho, že kultura naší organizace je rámcově nastavena dobře, že jdeme správným směrem. Je to ale zároveň závazek neusnout na vavřínech a udržet si vnímavost k tomu, jak se naši zaměstnanci cítí a jak jim obecně v organizaci je,“ říká naše HR a provozní ředitelka Anna Soumarová.

Klíčová je atmosféra respektu a důvěry

„Ze zaměstnaneckého průzkumu víme, že naši zaměstnanci a zaměstnankyně napříč generacemi nejvíce oceňují právě přátelskou, otevřenou a profesionální atmosféru. Lidé u nás, stejně jako v jiných organizacích, mají spoustu práce, velkou zodpovědnost a potýkají se s mnoha překážkami. Vypadá to ale, že se o tom všem mezi sebou dokážeme otevřeně a věcně bavit. Takto si to musíme udržet, k tomu musíme vést naše nové kolegy a kolegyně a musíme ohlídat, aby to bylo v DNA našich manažerů a manažerek,“ dodává Anna Soumarová s úsměvem. 

Mohu u vás také pracovat?

Naše pomoc doma i ve světě má mnoho podob a bez reálných a oddaných lidí by probíhat nemohla. 

Neustále obsazujeme širokou paletu pozic, od čistě administrativních až po ty terénní. Působit můžete v oblasti humanitární pomoci, sociální práce nebo třeba vzdělávacích programů.

V současnosti hledáme více než 30 nových kolegyň či kolegů. Vyberte si práci, která vás zajímá!

Zaměstnanci a zaměstnankyně si podle průzkumu Atmoskopu nejvíce cení:

  • práce, která dává hlubší smysl
  • neformální pracovní atmosféry
  • možnosti učit se novým věcem
  • skloubení pracovního a osobního života
  • slušného a férového jednání

„Zaměstnanecký průzkum ukázal, že jsou tři hodnoty, které nás v ČvT spojují: respekt, pomoc, svoboda. Tyto tři hodnoty vytvářejí základ pro jedinečnou kulturu naší organizace. Víme, že naši zaměstnanci a zaměstnankyně si cení práce, která má smysl, s lidmi, se kterými cítí vzájemné porozumění, a to vše v neformální atmosféře a s možností učit se novým věcem. Z průzkumů spokojenosti nám také vyplynulo, že pro zaměstnance je obecně velmi důležitá osobnost jejich nadřízené/ho, hlavně důvěryhodnost a možnost se na něj/ní obracet s problémy,“ upřesňuje Anna Soumarová důvody, proč naše organizace dosahuje v žebříčcích zaměstnanecké spokojenosti opakovaně výborných výsledků.

Kdo a jak zaměstnavatele hodnotí

Na hodnocení zaměstnavatele se podílejí samotní zaměstnanci prostřednictvím webu Atmoskop.cz

Žebříček zohledňuje spolupráci s vedením či kolegy, spokojenost s platovým ohodnocením, pracovní benefity a řadu dalších faktorů. Zpětnou vazbu takto portál dlouhodobě sleduje a dává o ní přehledně vědět i dalším uživatelům.

Kdo žebříček Férový zaměstnavatel roku sestavuje

Ocenění Férový zaměstnavatel roku je součástí Výročních cen Klubu zaměstnavatelů 2024. Generálním partnerem je společnost Pluxee (dříve Sodexo)

Cílem ocenění je přiblížit lidem společnosti, které se svým přístupem a jednáním poskytují zaměstnancům pocit férovosti. 

Za samotným hodnocením této kategorie stojí kariérní portál Atmoskop.cz od společnosti Alma Career, jež získává výsledky na základě informací od bývalých i současných zaměstnanců. 

Právě my se na tomto portálu dlouhodobě umisťujeme jako jedna z nejlépe hodnocených firem.

Autor: Člověk v tísni

Související články