Právě vyšel nový Zpravodaj Světové školy

Publikováno: 1. 7. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Právě vyšel nový Zpravodaj Světové školy
© Foto: Varianty

V novém čísle Zpravodaje světové školy vám přinášíme rekapitulaci letošního ročníku, kdy prestižní certifikát získalo 6 nových škol a jedna školka. 

Pro inspiraci si můžete přečíst reportáž z Evangelické akademie v Praze, kde školní tým vymyslel projekt Špaček, kam s ním aneb S vajglem do koše. Přinášíme vám také monitorovací zprávu ze Základní školy v Jindřichově, kde se dozvíte, jak škola pracuje rok poté, co získala titul. Nechybí ani ukázky dobré praxe, tipy na akce, publikace a semináře, které by žádnému zájemci o globální rozvojové vzdělávání neměly ujít.

V Česku existuje už 63 Světových škol, tedy škol, které se zajímají o globální problematiku, začleňují do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody a věří, že svým jednáním mohou ovlivnit dění kolem sebe i na druhém konci světa. Zapojením do projektu podporuje škola vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě. Opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej.

Od září 2016 probíhá další ročník programu Světová škola. Pro více informací můžete kontaktovat koordinátorku Kateřinu Sobotkovou: katerina.sobotkova@clovekvtisni.cz nebo se podívejte sem.

 

Autor: Jana Odstrčilová, mediální koordinátorka vzdělávacího programu Varianty

Související články