Prázdninové aktivity v Sokolově

Publikováno: 30. 8. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Prázdninové aktivity v Sokolově
© ČvT

Většina z nás v dětství nejspíš trávila prázdniny různými výlety, zažila večerní opékání se zpěvem u táboráku a spaní ve stanu. Děti z předškolního klubu a podpory vzdělávání v Sokolově, se s tím běžně nesetkávají, jelikož v rodině nejsou finanční, ani materiální prostředky. Díky prázdninovým aktivitám předškolního klubu však mohly zažít to, co většina dětí v jejich věku a poznat lépe město Sokolov.

Ve velkých vedrech jsme se s dětmi koupali v jezeře Michal nebo na koupališti. Jeden den děti plnily úkoly při hledání pokladu víly Letničky, který byl ukrytý na rozhledně Hard. Zajímavá byla návštěva zámečku, ve kterém se nachází městské muzeum a právě probíhala výstava loutek. S některými si děti mohly zahrát divadélko, což mělo úspěch.

Rodiče si s dětmi užili výlet do Ostrova, kde si všichni prohlédli zámecký park a následně navštívili výstavu hraček z let 1950 – 1970. Rodiče vzpomínali, které hračky měli oni sami a které měli u babičky. Výstava se líbila i dětem. Ty využily možnost si s vybranými hračkami hrát. Největší úspěch měl houpací kůň a kuchyňka. Jízda vlakem do Ostrova všem utekla díky hrám, které nás napadly. Někdo jel vlakem poprvé, a o to silnější zážitek to byl.

Nejdobrodružnějším zážitkem bylo stanování, které poprvé zažili skoro všichni a to nejen děti, ale i dospělí. Vystačili jsme si v kempu v Sokolově. Napínavé bylo už stavění stanů, kdy jsme si nebyli jistí, jestli budeme mít kde spát. Nakonec vše dobře dopadlo a stany jsme postavili. Večer jsme si opekli buřty u táboráku, ke kterému neodmyslitelně patří i zpěv.

Mám velkou radost, že na tyto prázdniny mohou vzpomínat děti z našeho předškolního klubu a podpory vzdělávání, tak jako většina jejich vrstevníků.

Předškolní klub je hrazen z prostředků projektu K.O.Z.A (Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace).

Program podpora vzdělávání a volnočasových aktivit je realizován z projektu K.O.Z.A. v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

 

 

 

 

Autor: Marie Császárová, Koordinátorka předškolního klubu

Související články