Pro Anetu politika znamená možnost něco změnit

Publikováno: 22. 9. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Pro Anetu politika znamená možnost něco změnit
© CC0

Anetě Sklenářové je 22 let a pochází z Tachova. V jejím rodném městě se nacházejí hned tři pečovatelské domovy. Pro Anetu je celá společnost součástí problému stárnutí populace celospolečenským problémem, a proto se rozhodla přispět svou troškou do mlýna.

Vymyslela projekt, který propojuje rozvoj dobrovolnictví s péčí o seniory. „Ráda bych seniorům nabídla, aby se mohli účastnit různých společenských akcí. A také městu bych chtěla nabídnout pomoc seniorů samotných,“ vysvětluje Aneta.

Společně se žáky základních a středních škol v Tachově plánuje vytvořit síť dobrovolníků, kteří budou zpříjemňovat seniorům v pečovatelských domovech každodenní život, například čtením knih. Zároveň seniorům nabídne možnost zapojit se do života města a vykonávat různá zaměstnání jako hlídání dětského hřiště. Prostřednictvím besed pro školy chce také rozšířit debatu o tématu stáří a poskytování dobrovolné péče v Tachově.

Se svým projektem se Aneta přihlásila do soutěže Člověka v tísni Hledá se LEADr, podpořené sbírkou Lepší škola pro všechny. Obstála v konkurenci padesátky soutěžících a získala titul LEADr. Kromě toho také vyhrála finanční cenu 30 tisíc korun na dokončení svého projektu a stáž v Evropském parlamentu v Bruselu.

„Možnost něco změnit,“ odpovídá Aneta na otázku, co se jí vybaví, když se řekne slovo politika. Do budoucna by se chtěla zapojit do komunální politiky: „Jsem mladá a myslím si, že je pro mě důležité sbírat zkušenosti. Začít od občanské angažovanosti, malých projektů jako je tento, a potom teprve jít dál.“

 

Projekt  Lepší škola pro všechny  můžete podpořit na konto sbírky

25511552/0300

Platbu kartou také můžete provést ZDE.

(Svůj dar si také můžete odečíst z daní)

Autor: ČvT

Související články