Proč se ve školách neučí o moderních dějinách a co s tím lze dělat? Otázky pro Člověka s Marthou Issovou a Karlem Strachotou

Publikováno: 25. 11. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Proč se ve školách neučí o moderních dějinách a co s tím lze dělat? Otázky pro Člověka s Marthou Issovou a Karlem Strachotou
© Člověk v tísni

Ve třetím díle Otázek pro člověka herečka Martha Issová vyzpovídala ředitele programu Jeden svět na školách Karla Strachotu. Bavili se o politicích, kteří nestojí o to, aby se na školách mluvilo o naší nedávné historii, o „politických neziskovkách“ i o tom, jak Martha vysvětluje svým dětem období komunismu.

Je to, že se moderní dějiny málo vyučují, jenom projevem lajdáctví nebo je to politický program? Zajímají se vůbec dnešní mladí lidé o nedávnou historii? A proč je Karlu Strachotovi před bývalými politickými vězni stydno? I na tyto otázky se v rozhovoru dostalo.

Rozhovor je dostupný také v audio formě na Spotify, Apple Podcasts a Youradio Talk. Odebírejte podcast Otázky pro Člověka a náš Youtube kanál, ať nepřijdete o další díly!

Ve čtvrtém díle Otázek se můžete těšit na Milana Peroutku a Zuzanu Břehovou, kteří si budou povídat o humanitární a rozvojové práci v Africe. V minulém díle se Lukáš Hejlík a Barbara Halířová bavili o exekucích, v předminulém díle Eva Holubová zpovídala ředitele Šimona Pánka.


Autor: Člověk v tísni

Související články