Prodloužený víkend na horách s pražským klubem matek

Publikováno: 4. 4. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Prodloužený víkend na horách s pražským klubem matek
©

Odměnou za pravidelnou účast a aktivitu v pražském klubu matek byl nejaktivnějším členkám víkend na horách. Matky se vypravily se svými dětmi a připojily se také děti z pražského předškolního klubu a klubu pro mladší školní děti Objevitel, lektoři a dobrovolníci. Pro některé z účastníků zájezdu to bylo vůbec poprvé, kdy se podívali do hor a mohli si vyzkoušet rozličné zimní sporty.

Ubytování bylo zajištěno v penzionu s příznačným jménem Ráj v Jizerských horách, jehož majiteli, panu Matouškovi a jeho družce, bychom touto formou rádi poděkovali za jejich velkou vstřícnost a péči, kterou oceňovali všichni zúčastnění.

Matky s dětmi si v okolí mohly zkusit všechny možné aktivity, které si člověk žijící v Praze běžně příliš neužije. Běžkovalo se i sáňkovalo, chodilo se na dlouhé procházky zasněženou krajinou, soutěžilo se v rozličných disciplínách od závodů ve sjezdu na čemkoliv po stavění sněhuláků. Starší děti z klubu Objevitel čekala první zkušenost s jízdou na sjezdových lyžích či snowboardu. Za pomoci trpělivých a ochotných lektorek a také vlekařů ze skiareálu Lucifer se učili, jak držet na lyžích správné postavení a určovat směr jízdy. Pro některé to bylo velmi těžké, ale mezi 15 účastníky se našlo minimálně 6 talentů, které by mohly ve své sportovní dráze na sjezdovce směle pokračovat.

Všechny mimosportovní aktivity byly pro mladší děti koncipovány tak, aby rozvíjely jejich grafomotorické schopnosti, starší děti po celou dobu pobytu soutěžily v týmech ve vědomostních soutěžích a v praktickém procvičování nově nabitých poznatků.

Pokud zrovna nepřálo počasí, děti se ani v zázemí penzionu nenudily. Výtvarné a hudební dovednosti zužitkovaly při výrobě masek na karneval, hudební improvizaci, tanci a zpěvu. Večer si všichni společně předčítali z pohádkových knih. Poslední večer pobytu, jako na každém správném zájezdu, samozřejmě došlo i na bobříka odvahy.

Zájezd na hory dobře posloužil svému účelu, stmelil kolektiv a namotivoval jak matky, tak děti z pražských klubů se nadále aktivně podílet na vzdělávacích činnostech pražské pobočky Programů sociální integrace Člověka v tísni. Všem zúčastněným děkujeme.

http://www.skilucifer.cz/cs/

http://www.ceskehory.cz/ubytovani/penzion-raj-josefuv-dul.html


Autor: Adriana Černá, Koordinátor vzdělávacích aktivit, kariérní poradce