První prázdninový den v Libušíně

Publikováno: 14. 7. 2016 Doba čtení: 1 minuta
První prázdninový den v Libušíně
© Dominika Ciprová

Je parné páteční odpoledne a my vcházíme do libušínského Resortu Max, abychom zde uspořádaly dlouho připravované soutěžní odpoledne pro místní omladinu. Nutno podotknout, že v podstatě celý program akce si vymysleli sami rodiče dětí v Resortu Max, my jsme pouze realizátorkami jejich vlastních nápadů. Hudba se při našem příchodu již line areálem, ocitáme se v pohodové letní atmosféře. Nedočkavci již posedávají venku a pouštějí si na vlastní hudební aparatuře různorodé vypalovačky.

Je čas na rozložení stanovišť, které jsme si pečlivě s kolegyňkami z pobočky Kladno připravily. Děti si podepíší herní kartičky a akce může začít. Účastníků se sešel hojný počet, počítáme nakonec přes 30 soutěžících. Na přání místních maminek a tatínků realizujeme klasiky, jako je „míček na lžíci“, skákání v pytlích, slalom na koloběžkách, „posel“ a samozřejmě nechybí výtvarné okénko s barvičkami na obličej a vybarvováním mandal.

Soutěže doprovází spousta legrace. Děti se mohou přetrhnout, aby inkasovaly co nejvíce bodů. Za ně jsou jim přislíbeny tajemstvím zahalené drobné odměny. Vyhlášení výherců střídá hudební blok, který z naší strany spočívá pouze v zapůjčení mikrofonů a bedny. O zbytek se postarají účastníci sami. Pěvecké výkony jsou nevídané, dokonce se i rapuje a za doprovodu kláves zaznívají známé romské písně.

Doufáme, že spokojenost byla na všech stranách. My jsme si totiž akci rozhodně užily!

Autor: Dominika Ciprová, pracovnice NZDM

Související články