Radikalismus a deradikalizace - debata s experty

Publikováno: 4. 12. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Radikalismus a deradikalizace - debata s experty
© Foto: Program migrace

Program migrace Člověka v tísni a Akademie věd ČR srdečně zvou na debatu s německými experty na téma Radikalismus a deradikalizace. V úvodních vstupech a debatních příspěvcích se hosté budou věnovat problému islámské radikalizace a jejích příčin, vlivu sociálních sítí, ale také možnostem prevence a deradikalizace v praxi.

Naše pozvání přijali: 

Prof. ANDREAS ZICK

Sociální psycholog a jeden z předních německých odborníků na výzkum a prevenci konfliktu a radikalismus. Na univerzitě v Bielefeldu vede Institut pro mezioborový výzkum násilí a konfliktu (IKG). Je spoluautorem letos vydané studie o islamistické radikalizaci mládeže prostřednictvím chatu v aplikaci WhatsApp.

KAAN ORHON

Islamolog a vedoucí poradny HAYAT v Bonnu, která se snaží dostávat mladé lidi z vlivu islamistických sítí a zabránit jejich radikalizaci, případně pomoci jim a jejich rodinným příslušníkům z této scény vystoupit.

TOMÁŠ LINDNER

Vedoucí zahraniční redakce týdeníku Respekt. Letos spolu s kolegou Ondřejem Kundrou napsal knihu Můj syn terorista, líčící příběhy a pohnutky Evropanů, kteří odešli bojovat za Islámský stát.

Moderuje Zuzana Lizcová, Asociace pro mezinárodní otázky.

K dispozici bude simultánní tlumočení.

Debata se koná s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

Vaši případnou účast prosím potvrďte zde.

Autor: Adéla Jurečková, Program migrace

Související články