Rok s rokem se sešel a Mikuláš do Klubu opět přišel

Publikováno: 11. 12. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Rok s rokem se sešel a Mikuláš do Klubu opět přišel
©

Stejně jako loni jsme uspořádali v kladenském Domečku mikulášskou nadílku. Pozvali jsme nejen děti z Nízkoprahového zařízení, ale i děti z Předškolního klubu. Sešli jsme se pár hodin předem, připravili jsme balíčky pro děti, vyzdobili klub a připravili jsme Mikuláše, čerta a anděla. Děti i rodiče byli nedočkaví, slyšeli jsme je před dveřmi už o půl hodiny dříve.

V 16h jsme akci zahájili, otevřeli jsme dveře a prostor Klubu se začal plnit. Nejdříve byly na řadě děti z Předškolky, jejich rodiče a sourozenci. Objevilo se také pár dětí, které chodily do naší školky už loni. Ve chvíli, kdy se objevila očekávaná trojice, se v Klubu rozhostilo ticho, po kterém následoval pláč. To tu zvláštní atmosféru totiž pár malých sourozenců nevydrželo, ale s podporou rodičů to samozřejmě dobře zvládli.

Děti statečně říkaly básničky, které se naučily v Předškolním klubu. Při tom po očku sledovaly čerta, jestli zůstane stát na svém místě. Po menších dětech následovaly děti starší, které docházejí do Nízkoprahového klubu. Někteří nám dokazovaly, že na Mikuláše už nevěří, ale zároveň jsme u nich viděli respekt, který mají, když před ním musí samy říkat básničku. Do dveří nakukovaly i některé z našich nejstarších dětí, které se nechtěly před všemi ztrapňovat básničkou, ale zároveň je to zajímalo. Účast byla opravdu velká a pro čerta bylo překvapením, že v knize hříšníků se objevilo jen pár jmen. To víte čerti, v kladenském Domečku děti totiž nezlobí...

Ve chvíli, kdy se objevila očekávaná trojice, se v Klubu rozhostilo ticho...

Autor: Šárka Melenová