Rozšiřujeme síť dluhových poraden! Nově nás najdete také v Českých Budějovicích

Publikováno: 25. 2. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Rozšiřujeme síť dluhových poraden! Nově nás najdete také v Českých Budějovicích
© Foto: Martin Kovalčík

Od jara loňského roku jsme navýšili tým našich dluhových poradců téměř o polovinu a současně s tím jsme rozšířili také síť dluhových poraden do 55 měst po celém Česku. Další kontaktní místo služeb mobilního dluhového poradenství bude nově od poloviny března také v Českých Budějovicích. 

Za poslední rok přibylo do našeho týmu 20 dluhových expertů, kteří pomáhají lidem ve finanční tísni s řešením problémů. Do složité životní situace se totiž v důsledku protiepidemických opatření dostává stále více osob. Poradci pomáhají mapovat závazky, vyjednávají s věřiteli a exekutory, zastavují nezákonné exekuce, komunikují se soudy, zajišťují oddlužení a pomáhají bránit se neférovému jednání některých firem, které poskytují finanční služby.

Situace mnoha rodin je v důsledku protiepidemických opatření velmi vážná. Rodinám často chybí prostředky i na pokrytí nejnutnějších výdajů k zajištění základního chodu domácnosti. Jak uvedl náš analytik David Borges, přestože odhadovat počet lidí, kteří budou služby dluhových poraden potřebovat, není lehké, může se jednat až o desítky tisíc osob. Dluhový expert Daniel Hůle varuje, že další obrovské zadlužení lidí může přijít po podzimních volbách. Upozorňuje také, že s koncem ochranných moratorií začne být vyvíjen větší tlak na dlužníky, neboť se exekutoři budou snažit dohánět vypadlé dobrovolné splátky.

Přispějte na SOS Česko
Chci vstoupit do Klubu přátel


Abychom byli schopni pomoci co největšímu počtu lidí, kteří se ocitnou ve finančních problémech, začneme v průběhu března nově působit také v Českých Budějovicích

Naše pracoviště se bude nacházet na adrese Česká 228/17 a kontaktními osobami budou Klára Davidová (klara.davidova@clovekvtisni.cz, 734 428 234) a Radek Hanák (Radek Hanák, radek.hanak@clovekvtisni.cz, 778 442 558).

Pokud jste se ocitli ve finančních problémech, naše mapa dluhových poraden vám umožní nalézt nejbližší místo, kde vám s řešením finančních problémů pomůžeme. Obrátit se ale můžete také na naši dluhovou helplinku na čísle 770 600 800 každý všední den od 9 do 17 hodin. 


Autor: Dagmar Růžičková

Související články