Shopaholic Nicol navštívila oběti konfliktu na východní Ukrajině

Publikováno: 10. 12. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Shopaholic Nicol navštívila oběti konfliktu na východní Ukrajině
© Foto: Tereza Hronová

Nikola Čechová, na sociálních sítích známá jako Shopaholic Nicol, se spojila s Člověkem v tísni, aby ukázala svým fanouškům život kolem bojové fronty na východní Ukrajině. Podívejte se na video!

Co se stane, když seznámíte nejznámější českou influencerku s bábuškou z východní Ukrajiny? Galina vyprávěla Shopaholic Nicol a jejím 721 000 sledujícím na Instagramu o tom, jak jí válka vzala střechu nad hlavou i kontakt s vnučkami. Ty totiž žijí na druhé straně fronty, na vládou nekontrolovaných územích. Galina, stejně jako dalších 3,5 milionu lidí na východní Ukrajině, potřebuje humanitární pomoc.

Nikol celou svou cestu zaznamenala ve videu. Povídala si s místními lidmi, ochutnala výborné vareniky a natočila i cestu nočním vlakem do Slavjansku.

Konflikt začal v roce 2014 a zasáhl do života 5,2 milionům lidí. Člověk v tísni a jeho partnerské organizace pomáhají 85 tisícům lidí na obou stranách bojové fronty na východní Ukrajině díky podpoře Generálního ředitelství pro humanitární pomoc a civilní ochranu Evropské komise.

Jak můžete pomoci vy?

  • Staňte se stejně jako Nikol členy Klubu přátel
  • Přispějte na sbírku SOS UKRAJINA 
Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel
  • Podívejte se na seriál To jsme my, to je Ukrajina. Desetidílný seriál natočilo na mobil 5 obyčejných lidí z 5 vesnic poblíž bojové linie.Autor: Tereza Hronová

Související články